Błażej Szczecki

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Wiceprezes Zarządu Banku nadzoruje Pion Technologii i Operacji Bank Pekao S.A.

Fot. Bank Pekao SA

Wiceprezes Zarządu Banku nadzoruje Pion Technologii i Operacji Bank Pekao S.A.

Błażej Szczecki, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzoruje Pion Technologii i Operacji. Od 2004 roku związany zawodowo z Grupą Pekao. W latach 2018-2021 pełnił funkcje Pełnomocnika Zarządu ds. Transformacji, a następnie również Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii, odpowiedzialny m.in. za nadzór nad transformacją cyfrową i operacyjną oraz za kierowanie pracami nad Strategią Banku. W latach 2017-2018 kierował Pionem Transformacji i Usług w Banku zarządzając m.in. IT i Operacjami. W latach 2010-2017 na stanowisku Członka Zarządu Pekao Leasing odpowiadał m.in. za IT, Operacje, Ubezpieczenia, Obsługę Klienta.

Wcześniej (2004 – 2010) pełnił funkcje kierownicze w Pionie Bankowości Korporacyjnej, w tym uczestniczył w pracach przygotowujących do połączenia Banku Pekao z Bankiem BPH. Zanim dołączył do Pekao pracował w firmie doradczej McKinsey we Frankfurcie n/Menem w Niemczech, był pracownikiem naukowym na uniwersytetach we Frankfurcie n/Odrą i w Giessen w Niemczech, zdobył również doświadczenie zawodowe w Dresdner Banku. Od 2017 pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Centrum Kart. W latach 2017-2020 był również Sekretarzem/Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Pekao Financial Services.

Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, jest także absolwentem wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Ukończył również szereg krajowych i zagranicznych szkoleń i programów, m.in. Unifuture we współpracy z Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.

Błażej Szczecki spełnia wymogi odpowiedniości określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: