Blisko jedna czwarta ankietowanych deklaruje, że ich firmy rozważają wdrożenie publicznej chmury

Finanse i gospodarka

Warszawa, 10 września 2013 r. - VMware, globalny lider w zakresie wirtualizacji i infrastruktury chmury, poinformował, że niemal 23 procent firm działających w Polsce poważnie rozważa przechowywanie danych firmy poza jej serwerami, implementując rozwiązania publicznej chmury. Według sondażu przeprowadzonego wśród polskich firm wynika również, że 67% z nich już korzysta z chmury prywatnej, a co trzeci ankietowany wyraża zainteresowanie rozwiązaniami hybrydowymi w tym zakresie.

„Wśród wymiernych korzyści, które technologia chmury zapewnia działom IT są przede wszystkim wysoka efektywność zarządzania i elastyczność dostępu do danych. Przedsiębiorcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że korzystanie z chmury może nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych informacji, ale również wpłynąć na dalszy rozwój firmy. Wirtualizacja to także prawdziwy krok do przodu dla firm, które szukają oszczędności w ramach IT. Pocieszający jest fakt, że polskie firmy zauważają te tendencje i coraz częściej przenoszą swój biznes właśnie do chmury.” – komentuje Piotr Fąderski, Country Manager na Polskę i kraje bałtyckie w VMware.

Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad trzy czwarte (83%) respondentów deklaruje, że w firmie został zrealizowany projekt wirtualizacji. Do końca 2013 roku zamiar implementacji tej technologii deklaruje 23 proc. respondentów, a 82 proc. z nich chce to zrobić w roku 2014. Jedynie 12 proc. spośród wszystkich badanych odpowiedziało, że nie rozważa na razie wdrożenia tej technologii w swojej firmie.

Powyższe dane pochodzą z badania przeprowadzonego podczas VMware Forum 2013, które odbyło się  4 czerwca w Warszawie. Odpowiedzi udzieliło 106 reprezentantów małych, dużych i średnich firm prywatnych oraz instytucji publicznych.

Źródło: VMware Polska

Udostępnij artykuł: