BNY Mellon rozbudowuje Globalne Centrum Usług we Wrocławiu

Bankowość

Firma BNY Mellon, światowy lider w dziedzinie usług inwestycyjnych i zarządzania inwestycjami, potwierdziła, że zamierza dalej rozbudowywać swoje Globalne Centrum Usług we Wrocławiu poprzez utworzenie w nim 30 nowych miejsc pracy w ciągu dwóch lat.

Firma BNY Mellon, światowy lider w dziedzinie usług inwestycyjnych i zarządzania inwestycjami, potwierdziła, że zamierza dalej rozbudowywać swoje Globalne Centrum Usług we Wrocławiu poprzez utworzenie w nim 30 nowych miejsc pracy w ciągu dwóch lat.

Nowi pracownicy mają wesprzeć spółkę Eagle Investment Systems LLC ("Eagle") ― podmiot zależny BNY Mellon zajmujący się technologiami związanymi z usługami finansowymi ― i pomóc jej w sprzedaży swoich rozwiązań do zarządzania danymi, prowadzenia rachunkowości inwestycji oraz mierzenia wyników finansowych.

"Oddział we Wrocławiu to jedno z naszych globalnych centrów usług, a jego wyjątkowy zespół odgrywa kluczową rolę w świadczeniu wysokiej jakości usług na rzecz naszych klientów z całego świata. Poszerzenie działalności pozwoli nam zaoferować kolejnym osobom możliwość rozpoczęcia pracy w naszej firmie w związku z tworzeniem przez spółkę Eagle nowej placówki operacyjnej tutaj w Polsce" ― powiedział Martin Ring, Dyrektor Zarządzający w Globalnym Centrum Usług BNY Mellon we Wrocławiu. "Znakomite wyniki osiągane przez naszą firmę są możliwe dzięki doskonałym umiejętnościom pracowników zatrudnionych na wszystkich szczeblach spółki ― jesteśmy przekonani, że wykwalifikowany personel chętnie pracuje w światowej klasy przedsiębiorstwach, które umożliwiają im maksymalne wykorzystanie ich potencjału zawodowego".

Dan St. Onge, Dyrektor Operacyjny spółki Eagle w Stanach Zjednoczonych, powiedział: "Nasza firma rozwija się i przekształca w skali globalnej, a potrzeby klientów stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane. Placówka operacyjna we Wrocławiu będzie pełnić w spółce Eagle funkcję centrum globalnego wsparcia w regionie EMEA i stanowi integralny element naszego modelu wsparcia dostępnego przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Wyjątkowo uzdolnione kadry oraz bogata, otwarta na świat kultura tego miasta pomogą nam szybko zaspokajać potrzeby klientów dzięki lokalnym specjalistom, którzy dogłębnie rozumieją wszystkie niuanse działalności naszych klientów z całego świata".

BNY Mellon działa we Wrocławiu od 2010 r. i zatrudnia obecnie ponad 200 osób. Pracownicy zatrudnieni w Globalnym Centrum Usług zajmują wymagające wysokich kwalifikacji stanowiska, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji inwestycyjnych, zapewniając wsparcie dla jednostek biznesowych firmy zajmujących się świadczeniem usług globalnych oraz usługami inwestycyjnymi.

W ramach swojej aktualnej strategii, mającej na celu optymalizację infrastruktury firmy oraz wsparcie realizacji jej globalnych planów biznesowych, w marcu 2012 r. spółka BNY Mellon mianowala  Wrocław piątym z sześciu tworzonych przez siebie Globalnych Centrów Usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, wNowym Jorku, w Manchesterze oraz w Pune i Chennai.

Spółka BNY Mellon powstała w lipcu 2007 r. w wyniku połączenia dwóch najstarszych w Stanach Zjednoczonych instytucji świadczących usługi finansowe ― Bank of New York oraz Mellon Financial Corporation ― jej korzenie sięgają jednak 225 lat wstecz. W kilku ostatnich latach spółka uzyskała zaszczytne wyróżnienie magazynu Fortune, który zaliczył ją do grona najbardziej podziwianych firm świata (World’s Most Admired Company), a także pojawiła się w prowadzonych przez ten magazyn rankingach "200 najbardziej liczących się przedsiębiorstw z listy Global 2000" (Top 200 of the Global 2000).

Niezmiennie w ciągu ostatnich pięciu lat firma została także uznana za najbezpieczniejszy amerykanski bank w rankingu "50 najbezpieczniejszych bankow swiata" opublikowanym przez magazyn Global Finance.(kwiecień 2013 r.). Rankingi te są oparte na ocenie długoterminowych klasyfikacji kredytowych sporządzanych przez główne agencje ratingowe oraz łącznych aktywów 500 największych banków świata.

Źródło: BNY Mellon

Udostępnij artykuł: