Boeing daje zielone światło! Jeppesen Poland z siedzibą w Gdańsku rozpoczyna nowy projekt

Finanse i gospodarka

Dzięki wsparciu Boeinga, Jeppesen Poland, globalna firma informatyczna, której siedziba mieści się w Gdańsku planuje podwoić liczbę strategicznych działów do 2015 roku. Na atrakcyjną pracę mogą liczyć specjaliści między innymi z dziedzin: IT (w zakresie aplikacji mobilnych), nawigacji, geodezji i kartografii, geoinformacji, lotnictwa i inżynierii materiałowej. W związku z nowym projektem firma zwiększy zatrudnienie z 210 obecnie pracujących do ponad 300 osób.

Nowoczesne technologie i stos pieniędzy
Fot. stock.adobe.com/tofu_khai1980

Dzięki wsparciu Boeinga, Jeppesen Poland, globalna firma informatyczna, której siedziba mieści się w Gdańsku planuje podwoić liczbę strategicznych działów do 2015 roku. Na atrakcyjną pracę mogą liczyć specjaliści między innymi z dziedzin: IT (w zakresie aplikacji mobilnych), nawigacji, geodezji i kartografii, geoinformacji, lotnictwa i inżynierii materiałowej. W związku z nowym projektem firma zwiększy zatrudnienie z 210 obecnie pracujących do ponad 300 osób.

Działalność Jeppesen Poland koncentruje się m.in. na dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań nawigacyjnych poprawiających bezpieczeństwo i wydajność operacyjną. Zespół Jeppesen Poland od wielu lat pełni kluczową rolę w produkcji cyfrowej kartografii dla żeglugi, jak również w tworzeniu oprogramowania dla klientów indywidualnych i biznesowych. Gdański oddział firmy działa w ramach struktur Digital Aviation i od 7 lat produkuje mapy lotnicze, tworzy zaawansowane systemy nawigacyjne, rozwija oprogramowanie oraz wykonuje projekty badawczo-rozwojowe dla wszystkich sektorów transportu.

Jeppesen jest spółką zależną The Boeing Company; częścią Boeing Commercial Aviation Services, jednostki Boeing Commercial Airplanes. Z rozwiązań nawigacyjnych firmy korzysta niemal 700 linii lotniczych na całym świecie. Ponadto setki tysięcy pilotów i żeglarzy polega na narzędziach Jeppesen służących do nawigacji i planowania - wyjaśnia Henryka Bochniarz, prezes Boeing Central and Eastern Europe. Produkty i usługi firmy Jeppesen wykorzystywane są również przez Siły Zbrojne RP, Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa oraz Straż Graniczną. Jeppesen dostarcza operatorom lotniczym i morskim narzędzia do zarządzania informacją, które są niezbędne do skutecznej nawigacji i sprawnego prowadzenia działań.

Firma Jeppesen, dysponująca najobszerniejszą bazą informacyjną na świecie, jest głównym źródłem danych dla najbardziej zaawansowanych systemów nawigacyjnych.

- Strategicznym wyzwaniem Jeppesen Poland jest osiągnięcie doskonałości operacyjnej w całym łańcuchu tworzenia wartości dla Boeing DA, poprzez zapewnienie przewidywalnego, efektywnego kosztowo modelu biznesowego zorientowanego na zrównoważony wzrost. W tych staraniach współpraca z Invest in Pomerania jest kluczowa dla zapewnienia wysokiej jakości danych wspierających nasze procesy decyzyjne, umożliwia dostęp do mechanizmów pomocowych, a także efektywnie wspiera politykę brandingową Jeppesen szczególnie na rynku pracy - mówi Rafał Stepnowski, Prezes Jeppesen Poland. Rozwój Jeppesen Poland wpisuje się w trend rozwoju sektorów strategicznych pomorskiej gospodarki.  - Tylko w tym roku na pomorskim rynku rozpoczęły nową lub rozszerzyły już prowadzoną działalność trzy firmy z branży ICT - mówi Michał Kacprowicz, Project Manager w Invest in Pomerania. Co ważne, każda z firm poszukuje pracowników z innymi kompetencjami, co sprawia, że na rynku pojawi się wiele ciekawych ofert pracy dla  specjalistów o zupełnie różnych profilach. 

Ostatnim przełomowym osiągnięciem Jeppesen Poland było stworzenie mobilnej aplikacji VFR - innowacyjnego rozwiązania dla pilotów. Firma aktywnie angażuje się także we współpracę z polskimi uczelniami, m.in. w dedykowany program studiów podyplomowych na Akademii Morskiej w Gdyni.

Jeppesen Poland jest ciekawym pracodawcą oferującym nie tylko wyjątkową kulturę i atmosferę oraz możliwość pracy przy najnowocześniejszych rozwiązaniach i produktach o zasięgu globalnym, ale także bogaty pakiet socjalny. Wśród wielu benefitów pracownicy Jeppesen Poland w Gdańsku mogą liczyć na masaże, które pomagają zrelaksować się w czasie wytężonej pracy.

Pracownicy o Jeppesen Poland

Marcin, Training Specialist: Jeppesen jako firma z największym doświadczeniem nawigacyjnym i niepowtarzalnym uznaniem w świecie lotniczym oferuje produkty, które nie mają sobie równych na rynkach awiacyjnych. Każdy pilot, w tym ja - myśląc o nawigacji lotniczej widzi przed oczami logo Jeppesena i produkty, które zapewniają bezpieczeństwo tysiącom pilotów na całym świecie 24h na dobę / 365 dni w roku.

Michał, Supervisor GNS: Podstawowa czynnikiem, który wyróżnia Jeppesena na rynku pracy jest w moim odczuciu bardzo wysoka kultura pracy. Mam tu na myśli zasady, jakimi kieruje się firma ale także wyjątkowych ludzi którzy tu pracują. Stabilność, przewidywalność, jasne cele i oczekiwania oraz mila atmosfera to tylko niektóre czynniki które sprawiają, że idę do pracy ze spokojem i radością.

Mateusz, Quality Systems Specialist: Mimo, że pracuję w Jeppesen Poland już trzy lata, cały czas uczę się czegoś nowego i mam poczucie, że ciągle się rozwijam. Różnorodne zadania, współpraca z przedstawicielami wielu narodowości i kultur, możliwość wyjazdów służbowych do biur Jeppesena na całym świecie, powszechne nastawienie na ciągłe doskonalenie i poczucie wspólnej odpowiedzialności za jakość naszych produktów - w takiej pracy nie ma miejsca na monotonię i nudę. Nie bez znaczenia są też dobre warunki i stabilność zatrudnienia oraz dodatkowe korzyści, np. prywatna opieka medyczna. Do tego firma ciągle rośnie i dobrze rokuje na przyszłość.

Karolina, Navigation Information Analyst: Lubię żartować, że najważniejszym kryterium na rozmowie kwalifikacyjnej w Jeppesenie jest to, czy jesteś fajny. Jeśli jesteś, zostajesz przyjęty. Oczywiście wszyscy pracownicy mają zaplecze w postaci wiedzy, odpowiednich kompetencji i znajomości języka angielskiego. Nikt nie ma wątpliwości, że robimy rzeczy ważne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa ludzkiemu życiu. Ale klimat jest odwrotnie proporcjonalny do odpowiedzialności, która na nas spoczywa. Wydaje mi się, że jest to nasz patent na dostarczanie produktów wysokiej jakości. W przyjaznej atmosferze po prostu lepiej się pracuje.

Źródło: Invest in Pomerania

Udostępnij artykuł: