BOŚ Bank podnosi prognozę wzrostu PKB na 2021 rok

Gospodarka

BOŚ Bank podnosi prognozę wzrostu PKB Polski na 2021 rok do ok. 4,0 proc. z 3,6 proc. wcześniej - napisał bank w komentarzu do piątkowych danych GUS.

Siedziba BOŚ Banku w Warszawie
By Fermina - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26882867

BOŚ Bank podnosi prognozę wzrostu PKB Polski na 2021 rok do ok. 4,0 proc. z 3,6 proc. wcześniej - napisał bank w komentarzu do piątkowych danych GUS.

W piątek GUS podał, że PKB Polski w I kw. 2021 r. spadł o 1,2 proc. rdr. W ujęciu kwartał do kwartału PKB w I kw. wzrósł o 0,9 proc.

Czytaj także: Szybki szacunek GUS: PKB Polski spadł o 1,2 proc. rdr w I kwartale 2021 roku; to już koniec recesji?

"Pozostajemy ostrożni co do skali ożywienia aktywności krajowej gospodarki"

"Choć w najbliższym czasie dane ze sfery realnej (produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna) będą notowały bardzo wysokie wyniki (głównie dzięki efektom bazy odniesienia) pozostajemy ostrożni co do skali ożywienia aktywności krajowej gospodarki w nadchodzących kwartałach, biorąc pod uwagę opisane powyżej czynniki ryzyka" - napisano.

Czytaj także: Komisja Europejska podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 roku >>>

Na podstawie dostępnych obecnie informacji szacujemy, że całoroczne tempo wzrostu gospodarczego wyniesie ok. 4,0 proc. rdr (wobec dotychczasowej prognozy na poziomie 3,6 proc. rdr), przy wysokiej zmienności dynamiki PKB w poszczególnych kwartałach bieżącego roku.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: