BOŚ: Dolnośląski Fundusz Gospodarczy poręczy kredyty i pożyczki udzielane przez bank

Z rynku

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowę o współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym, dzięki której fundusz poręczy kredyty i pożyczki udzielane przez bank, podał BOŚ. W puli na poręczenia na br. jest 5 mln zł.

Siedziba BOŚ Banku w Warszawie
By Fermina - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26882867

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowę o współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym, dzięki której fundusz poręczy kredyty i pożyczki udzielane przez bank, podał BOŚ. W puli na poręczenia na br. jest 5 mln zł.

"Małe i średnie przedsiębiorstwa to kręgosłup gospodarki naszego kraju. Niestety bardzo ucierpiały na skutek pandemii. Dlatego mam nadzieję, że podpisana umowa przyczyni się do wzrostu inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i powstania nowych miejsc pracy w regionie. Cieszy nas, że dzięki współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym, przedsiębiorcy z Dolnego Śląska będą mieli ułatwiony dostęp do finansowania" - powiedział wiceprezes BOŚ Robert Kasprzak, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Dostęp MMŚP do finansowania komercyjnego ze wsparciem instytucji publicznych >>>

W puli na poręczenia na rok 2021 jest 5 mln zł

W puli na poręczenia na rok 2021 jest 5 mln zł: 1 mln zł na poręczenia kredytów i pożyczek inwestycyjnych i 4 mln zł na obrotowe. Poręczenia dotyczą kredytów na finansowanie działalności gospodarczej.

Jednostkowe poręczenie może objąć maksymalnie 80% kwoty udzielonego kredytu. Fundusz będzie udzielał poręczeń na okres kredytu plus maksymalnie 6 miesięcy, jednak nie więcej niż 66 miesięcy.

Kto będzie mógł skorzystać z poręczeń spłaty kredytów i pożyczek udzielanych przez BOŚ?

Z poręczeń spłaty kredytów i pożyczek udzielanych przez BOŚ będą mogli skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy w województwie dolnośląskim: prowadzą działalność gospodarczą, mają siedzibę lub oddział, realizują inwestycje, wymieniono w materiale.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ. Aktywa razem banku wyniosły 20,5 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: