Branża nieruchomości apeluje do samorządów i wojewodów o ratowanie miejsc pracy i gospodarki oraz zmianę polityki na proinwestycyjną

Nieruchomości / Rynek

Business Centre Club razem z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich oraz organizacjami przedsiębiorców branży nieruchomościowej wystosował apel do samorządów i wojewodów o ratowanie miejsc pracy i gospodarki oraz zmianę polityki na bardziej proinwestycyjną.

Budowa
Fot. stock.adobe.com/Panumas

Business Centre Club razem z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich oraz organizacjami przedsiębiorców branży nieruchomościowej wystosował apel do samorządów i wojewodów o ratowanie miejsc pracy i gospodarki oraz zmianę polityki na bardziej proinwestycyjną.

Przedstawiciele branży nieruchomościowej apelują do władz samorządowych oraz wojewodów, aby zmienili nastawienie na zdecydowanie proinwestycyjne #koronawirus #COVID19 #budownictwo #RynekNieruchomości

Covid-19 uderzył niespodziewanie w zdrowie ludzi i światową gospodarkę. Okres dobrobytu zakończył się z dnia na dzień, a każdego dnia docierają do nas sygnały z różnych stron świata o masowych zwolnieniach idących już nie w setki tysięcy, a w miliony. Według niektórych ekonomistów wchodzimy w recesję, jakiej świat nie widział od 100 lat. Ucierpią obywatele, firmy, samorządy i całe państwa – piszą sygnatariusze apelu.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Kluczowe jest teraz wsparcie dla przedsiębiorców

Kluczowe jest teraz wsparcie dla przedsiębiorców, tak aby udało im się utrzymać jak największą liczbę miejsc pracy, przetrwać okres kryzysu i odbudować gospodarkę. Przedsięwzięcia budowlane, w ramach których proces inwestycyjny jest rozłożony na lata, od zawsze stanowiły koło zamachowe gospodarki.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Jako przedstawiciele branży nieruchomościowej, w tym budownictwa, apelujemy do władz samorządowych wszystkich szczebli oraz wojewodów, aby w tym trudnym okresie zmienili nastawienie na zdecydowanie proinwestycyjne – czytamy w apelu.

Działania ułatwiające inwestorom przygotowanie i realizację projektów nieruchomościowych

Przedsiębiorcy apelują do władz samorządowych wszystkich szczebli i do wojewodów, aby w tym trudnym okresie podjęli działania ułatwiające inwestorom przygotowanie i realizację projektów nieruchomościowych:

·         stworzenie i stosowanie jak najprostszych procedur uzyskiwania decyzji administracyjnych,

·         o przyspieszenie uzgodnień,

·         o racjonalność w procedurach podziału zadań i kosztów budowy infrastruktury,

·         o zmianę nastawienia i podziału na „nasze miejskie” i „wasze prywatne”,

·         o większe otwarcie się na  prywatnych inwestorów i przedsiębiorców oraz stworzenie im przyjaznej przestrzeni do działalności.

Takie działania przyniosą ogromne korzyści dla lokalnych społeczności, samorządów i dla całego kraju.

Udostępnij artykuł: