Branżowe targi telekomunikacyjne w Barcelonie odwołane z powodu epidemii koronawirusa

Gospodarka

Jak informuje portal Telecompaper, planowany na 24-27 lutego Mobile World Congress w Barcelonie nie odbędzie się z powodu zagrożenia koronawirusem.

Kobieta w słuchawkach przy komputerze
Fot. stock.adobe.com/ Africa Studio

Jak informuje portal Telecompaper, planowany na 24-27 lutego Mobile World Congress w Barcelonie nie odbędzie się z powodu zagrożenia koronawirusem.

Targi #MWC2020 miały się odbyć w dniach 24-27 lutego w Barcelonie, koszt odwołanej imprezy szacowany jest na ponad 500 milionów euro #MWC #koronawirus @MWC2011

GSMA  (międzynarodowa organizacja handlowa, zrzeszająca operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji) odwołała Mobile World Congress, jej flagowe wydarzenie zaplanowane na ten miesiąc w Barcelonie - poinformował portal Telecompaper.

Jak napisano, „globalne obawy dotyczące epidemii koronawirusa, obawy związane z podróżą i inne okoliczności uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy”.

Największe firmy rezygnują

Portal pisze, że tę decyzję podjęto po rosnącej liczbie firm rezygnujących z uczestnictwa w kongresie z powodu obaw o potencjalne narażenie uczestników imprezy na zarażenie wirusem.

GSMA wcześniej starała się rozwiać obawy za pomocą dodatkowych środków zapobiegawczych, w tym 14-dniowej kwarantanny dla chińskich gości, ale to nie okazało się wystarczające, aby uspokoić uczestników.

Duże firmy, takie jak Nokia, Ericsson i Deutsche Telekom, oświadczyły, że nie wezmą udziału w kongresie – pisze Telecompaper.

Światowy Kongres Mobilny odbywa się co roku od 2006 roku jako najważniejsze targi w branży telekomunikacyjnej i jest jedną z największych tego typu imprez na świecie. Oczekiwano udziału w nim ponad 100 000 uczestników z 200 krajów. Koszt odwołanej imprezy szacowany jest na ponad 500 milionów euro. Targi MWC 2020 miały się odbyć w dniach 24-27 lutego w Barcelonie.

Udostępnij artykuł: