BRE Bank najlepszy w 20. edycji prestiżowego konkursu Global Finance

Bankowość

BRE Bank otrzymał tytuł "Najlepszego banku w Polsce"  przyznawany przez magazyn Global Finance. Międzynarodowe jury podkreśliło wysoką ocenę innowacyjności banku. Nagroda została przyznana w corocznym konkursie "Best Emerging Market Banks In CEE".

Nagroda dla BRE Banku została przyznana przez międzynarodową kapitułę, która oceniała banki prowadzące działalność na rynkach wschodzących. Brano pod uwagę m.in. wzrost aktywów, wyniki finansowe, jakość obsługi klienta czy konkurencyjność cenową oferty. Istotnym kryterium był również poziom innowacyjności danej instytucji finansowej. Wśród banków w regionie, za najlepsze w swoich krajach uznano między innymi węgierski OTP i ukraiński PrivatBank.

– Rok 2012 był najlepszym rokiem w historii BRE Banku. Docenili to także międzynarodowi eksperci,dzięki którym po raz kolejny zostaliśmy uznani za najlepszy bank w Polsce – mówi Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej. – Szczególnie ważne jest to, że zajmujemy czołową pozycję w rankingu, którego ważnym elementem jest ocena innowacyjności banku – dodaje.

– W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii Grupa BRE Banku wypracowała 1,2 mld zł zysku, co jest rekordem. Jednocześnie w mBanku i MultiBanku udawało nam się skutecznie pozyskiwać klientów oraz zdobyć prestiżowe wyróżnienia za wysoką jakość obsługi. Wyróżnienie Global Finance potwierdza, że potrafimy prowadzić efektywny biznes pozostając bankiem innowacyjnym i docenianym przez klientów oraz niezależnych ekspertów – komentuje Cezary Kocik, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości detalicznej.

BRE Bank jest w trakcie wdrażania projektu, który ma odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów i ich coraz większe wymagania wobec instytucji finansowych. Oprócz uruchomienia nowej bankowości elektronicznej, zwanej nowym mBankiem, do końca roku wszystkie podmioty grupy BRE zmienią nazwę oraz identyfikację wizualną i działać będą pod jedną marką. Wkróce zmodernizowany zostanie również system bankowości transakcyjnej dla firm.

Magazyn Global Finance już od 20. lat przyznaje nagrody dla najlepszych banków działających na rynkach wschodzących, w tym również w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrody przyznawane są na podstawie badania ankietowego oraz zebranych opinii i ocen analityków oraz doradców bankowych. Tytuł najlepszego banku w Polsce to nie pierwsza w tym roku nagroda przyznana przez międzynarodowe gremium. W lutym bankowość prywatna BRE Banku została po raz 6. została nagrodzona tytułem „Best Private Banking in Poland” przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney Magazine.

Źródło: BRE Bank

Udostępnij artykuł: