Brunon Bartkiewicz wraca do ING Banku Śląskiego

Kadry

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Brunona Bartkiewicza na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Rada Nadzorcza banku podjęła taka decyzję 4 marca po tym jak okazało się, że dotychczasowa prezes, Małgorzata Kołakowska, od początku kwietnia będzie zarządzać międzynarodową siecią bankowości korporacyjnej w Grupie ING.

Brunon Bartkiewicz jest związany z Bankiem Śląskim i ING od początku lat 90. W 1994 roku objął stanowisko pierwszego wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa Banku Śląskiego. Rok później został jego prezesem. W 2000 roku na kolejne cztery lata objął funkcję dyrektora generalnego oraz członka zarządu w banku ING Direct NV. Wrócił w 2004 roku na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Odszedł w 2010 roku – został członkiem General Management Team w ING Direct, w którym był m.in. odpowiedzialny za działalność w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Od 2012 roku nadzorował działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji. Od połowy 2014 pełnił w Grupie ING funkcję Chief Innovation Officer. Był wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej ING Banku Śląskiego.

Brunon Bartkiewicz ukończył Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH), gdzie w latach osiemdziesiątych był pracownikiem naukowym.

Przemysław Szubański

Udostępnij artykuł: