Budownictwo jednak w kompetencjach ministra inwestycji i rozwoju

Gospodarka / Nieruchomości

Minister Jerzy Kwieciński
Fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Do kompetencji ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego dołączyły budownictwo, mieszkalnictwo i zagospodarowanie przestrzenne, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Jerzy #Kwieciński: budownictwo równa się inwestycje. Inwestycje rozwojowe w większości przypadków związane są z budownictwem #budownictwo #inwestycje

– Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie 19 stycznia br. Trzy dni później, wraz z publikacją w Dzienniku Ustaw, nowe prawo weszło w życie – czytamy w komunikacie.

Formalnie oznacza to, że od 22 stycznia 2018 r. minister inwestycji i rozwoju kieruje dwoma działami administracji rządowej. Pierwszy to budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo. Drugi to rozwój regionalny, czyli sprawy związane strategiami rozwoju kraju, polityką regionalną i funduszami europejskimi. Ministrowi podlegają też główny geodeta kraju i główny inspektor nadzoru budowlanego, podano również.

Minister Kwieciński: budownictwo równa się inwestycje

– Budownictwo równa się inwestycje. Inwestycje rozwojowe w większości przypadków związane są z budownictwem. Zatem włączenie całego działu „budownictwo” do kompetencji ministra inwestycji i rozwoju jest naturalną konsekwencją podjętych przez nas zmian strukturalnych w rządzie – skomentował Kwieciński, cytowany w komunikacie.

Politykę mieszkaniową państwa koordynował będzie prezes Rady Ministrów, który będzie także kontrolował jej realizację. Oznacza to, że premier będzie sprawował bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie+, podano także w materiale.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: