Bydgoszcz z nowoczesną kartą miejską od BRE i mBanku

Samorząd

BRE Bank i będący jego częścią mBank zaoferują karty płatnicze, pełniące rolę Bydgoskiej Karty Miejskiej. Sprawdzą się one m.in. jako bilet miesięczny, honorowany w środkach komunikacji publicznej, ale również jako elektroniczny portfel.

BRE Bank i będący jego częścią mBank zaoferują karty płatnicze, pełniące rolę Bydgoskiej Karty Miejskiej. Sprawdzą się one m.in. jako bilet miesięczny, honorowany w środkach komunikacji publicznej, ale również jako elektroniczny portfel.

Mieszkańcy Bydgoszczy będą mieć do wyboru kartę przedpłaconą, której wyrobienie nie wymaga podpisywania umowy z bankiem, oraz kartę debetową, połączoną z rachunkiem osobistym w mBanku.

Karta miejska, będąca jednocześnie kartą płatniczą, dla mieszkańców Bydgoszczy będzie dostępna już od 15 listopada br. W ramach współpracy z miastem, BRE Bank przygotował dwa rodzaje kart: przedpłaconą (prepaid), której otrzymanie nie wymaga podpisania umowy z bankiem, oraz debetową, powiązaną z rachunkiem osobistym eKonto lub izzyKONTO w mBanku.

Obie karty opatrzone zostały logotypem mBanku (detalicznej marki BRE).

- Zakodowany na karcie bilet pozwala poruszać się bydgoską komunikacją miejską. Zastosowane rozwiązanie umożliwia też rozszerzenie funkcji karty. Dla przykładu, kartą będzie można się posługiwać w miejskich instytucjach kultury lub płacąc za parking - mówi Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej BRE Banku. - Zintegrowanie wielu funkcji w ramach bankowej karty płatniczej jest z punktu widzenia klienta rozwiązaniem bardzo wygodnym. Zamiast nosić w portfelu wiele różnych "plastików", wystarczy jedna karta, którą nie tylko można zapłacić w sklepie czy wyciągnąć pieniądze z bankomatu, ale również posługiwać się w komunikacji publicznej - dodaje Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Produktów Podstawowych i Usług Niebankowych w mBanku.

Bydgoska Karta Miejska (prepaid MasterCard eMoney PayPass) to rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się umową z bankiem. Realizacja płatności możliwa jest po wcześniejszym zasileniu rachunku karty. W tym celu wystarczy dokonać przelewu lub przekazu pocztowego na numer rachunku znajdujący się na odwrocie karty. W każdej chwili na stronie internetowej brebank.pl/prepaid można sprawdzić, ile pieniędzy pozostało na posiadanej karcie.

Bydgoska Karta mBanku (debetowa MasterCard Debit PayPass), powiązana z bezpłatnym eKONTEM lub izzyKONTEM w mBanku, to rozwiązanie przeznaczone dla osób posiadających już rachunek w banku lub nim zainteresowanych.

Dzięki połączeniu karty z kontem osobistym, klient zyskuje nieograniczony dostęp do pieniędzy zgromadzonych na swoim rachunku, jednocześnie korzystając z wygody, jaką daje dodanie do karty funkcji biletu miesięcznego. Dodatkowo, posiadacz Bydgoskiej Karty mBanku może skorzystać z rabatów na zakup biletów okresowych. I tak, nowy klient mBanku zyska 88 zł premii na pierwszy bilet, a przy nabywaniu kolejnych zniżka będzie wynosić każdorazowo 5 proc. Z kolei mieszkańcy Bydgoszczy, będący już klientami banku, na zakup pierwszego biletu okresowego otrzymają 10 zł premii, a przy zakupie kolejnych przysługiwać im będzie każdorazowo 5-proc. rabat.

Kartami BRE i mBanku można płacić w sklepach i punktach handlowo-usługowych w Polsce i na świecie oraz w internecie, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Karty umożliwiają również dokonywanie wygodnych transakcji zbliżeniowych w technologii PayPass (do 50 zł bez konieczności podawania kodu PIN, powyżej tej kwoty z potwierdzeniem transakcji PIN-em).

Karty można nabyć on-line: na stronach bydgoskakartamiejska.com.pl lub mbank.pl/bydgoszcz oraz w Centrach Obsługi Klienta Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (karty prepaid), telefonicznie za pośrednictwem mLinii mBanku (debetowe). Karty BRE i mBanku wydawane są także osobom poniżej 18 roku życia.

- Umowa z ZDMiKP jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że dzięki temu rozwiązaniu życie Bydgoszczan stanie się prostsze. BRE Bank ma doświadczenie we wprowadzaniu tego typu projektów. Od 2011 r. z karty miejskiej, wyposażonej w funkcję płatniczą, mogą korzystać mieszkańcy Krakowa. Jeszcze w listopadzie dołączą do nich Bydgoszczanie, a w 2013 r. mieszkańcy 21 miast i gmin z regionu Górnego Śląska (dzięki projektowi Śląskiej Karty Usług Publicznych) - podsumowuje Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami BRE Banku.

Źródło: BRE Bank

Udostępnij artykuł: