Centra Korporacyjne PBP Banku

Bankowość / Finanse i gospodarka

Polski Bank Przedsiębiorczości otwiera centra korporacyjne w dużych miastach Polski. PBP Bank ma już biura w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Łodzi.

Polski Bank Przedsiębiorczości otwiera centra korporacyjne w dużych miastach Polski. PBP Bank ma już biura w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Łodzi.

- Inwestycja w centra korporacyjne to jeden z elementów naszej strategii. Bank się rozwija, zwiększamy liczba klientów i dlatego biura w Polsce stają się niezbędne. Centra korporacyjne będą pełnić istotną rolę dla coraz bardziej wymagających przedsiębiorców, a także umożliwiają nam pozyskiwanie nowych klientów - mówi Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości. - Zdecydowaliśmy, że nasze centra będą zlokalizowane w kluczowych ośrodkach gospodarczych kraju.

Polski Bank Przedsiębiorczości koncentruje się na obsłudze średnich firm działających w Polsce. Dla Banku średnia firma to taka, której roczne obroty wynoszą od 50 do 300 mln zł.

Według danych GUS w województwach, w których Bank ma biura, czyli w małopolskim, łódzkim, pomorskim, wielkopolskim, a także mazowieckim, jest około 8 tys. aktywnych średnich firm. Średnie przedsiębiorstwo w definicji GUS zatrudnia od 49 do 249 pracowników.

- Wspomniane 8 tys. przedsiębiorstw to połowa wszystkich firm tej wielkości w Polsce. Województwa, w których PBP Bank jest obecny wytwarzają niemal połowę polskiego PKB - wyjaśnia Elżbieta Bhagat, wiceprezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości. - Trzeba pamiętać, że obsługujemy nie tylko firmy z regionów, w których mamy biura. Ponadto, obsługujemy również przedsiębiorstwa, które należy zaliczyć do firm dużych. Dlatego baza naszych potencjalnych klientów przekracza 10 tys.

Centra korporacyjne oferują firmom kompleksową obsługę i pełną ofertę produktów poczynając od wszelkich form finansowania, rachunków, do wyszukanych produktów zabezpieczających transakcje w handlu międzynarodowym.

Drugą istotną grupą klientów Banku stanowią jednostki samorządu terytorialnego. - Będziemy zachęcać samorządy - nie tylko duże miasta -  do realizacji inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi Maciej Stańczuk.

Wszystkie biura PBP Banku mieszczą się w prestiżowych lokalizacjach, w centrum miast.

Źródło: Polski Bank Przedsiębiorczości

Udostępnij artykuł: