Centrum Pieniądza NBP

Aktualności

14 maja 2016 r. rozpocznie działalność Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira S. Skrzypka.

14 maja 2016 r. rozpocznie działalność Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira S. Skrzypka.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka jest jedyną w swoim rodzaju interaktywną placówką edukacyjno-wystawienniczą. Licząca ponad 2000 m2 powierzchni i podzielona na 16 modułów tematycznych multimedialna ekspozycja opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania - wszystko w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Goście będą mogli porozmawiać z wirtualnym bankierem, wejść do skarbca i podnieść sztabę złota, zapoznać się z jedną z większych w kraju kolekcji polskich monet, uczestniczyć w strategicznych grach ekonomicznych czy zbadać w laboratorium autentyczność własnych pieniędzy. - Jestem pewny, że Centrum Pieniądza NBP wyznaczy całkowicie nowe trendy w popularyzacji wiedzy ekonomicznej, stając się punktem odniesienia dla innych placówek tego typu w Polsce i za granicą - mówi Piotr C. Śliwowski, dyrektor Centrum Pieniądza NBP

Centrum Pieniądza NBP zostanie otwarte dla publiczności w Noc Muzeów - 14 maja 2016 r. Wejście do Centrum jest bezpłatne i dostępne również dla osób niepełnosprawnych. Ze względów bezpieczeństwa ilość osób przebywających w Centrum jest ograniczona.

Zdjęcia z oficjalnego otwarcia dostępne tutaj

Piotr Zajdel

Udostępnij artykuł: