Ceny mieszkań jeszcze pójdą w górę? „Wciąż jest potencjał wzrostu”

Nieruchomości / Rynek

Dom Development zakłada, że ceny na rynku deweloperskim wciąż mają potencjał wzrostu, poinformował prezes Jarosław Szanajca.

Rosnący wykres na tle modeli domków stojących na pieniądzach
Fot. stock.adobe.com/fotomek

Dom Development zakłada, że ceny na rynku deweloperskim wciąż mają potencjał wzrostu, poinformował prezes Jarosław Szanajca.

Prezes @DomDevelopment: ceny na rynku deweloperskim wciąż mają potencjał wzrostu #ceny #mieszkania #deweloperzy #DomDevelopment

"Ceny rosły na wszystkich rynkach, teraz nastąpiło lekkie schłodzenie. Jednak jeżeli podaż znacząco nie ruszy, a popyt utrzyma się na obecnym poziomie, to ceny mają dalszy potencjał wzrostu. Nie widzimy fundamentalnych powodów, żeby ceny miały spaś" - powiedział Szanajca podczas konferencji prasowej.Na rynku realizowane jest obecnie mało transakcji zakupu gruntów. Zakup dobrej działki pozostaje wyzwaniem dla branży, podkreślił.

Ustabilizowały się koszty budowy

Koszty budowy natomiast ustabilizowały się, a deweloperzy nie muszą już tak mocno walczyć o wykonawców."Koszty budowy raczej już nie spadną" - powiedział także prezes.Dom Development - jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: