Ceny mieszkań: już nie Warszawa, rynek nieruchomości ma nowych liderów wzrostu

Nieruchomości / Rynek

Wzrost cen mieszkań zaskoczył i ma swoich nowych liderów. Średnio ceny wzrosły o 11 proc. Rekordowo w Gdańsku, ale także w Zielonej Górze i Bydgoszczy.

Stos pieniędzy na tle bloków mieszkalnych
Fot. stock.adobe.com/1599685sv

Wzrost cen mieszkań zaskoczył i ma swoich nowych liderów. Średnio ceny wzrosły o 11 proc. Rekordowo w Gdańsku, ale także w Zielonej Górze i Bydgoszczy.

Średnio #CenyMieszkań wzrosły o 11 proc. Rekordowo w Gdańsku, ale także w Zielonej Górze i Bydgoszczy #mieszkania

Rosną ceny transakcyjne, a więc nie jest to wzrost jedynie w ofertach sprzedaży.

Wzrost cen mieszkań większy od wzrostu wynagrodzeń

Nadal wzrost cen jest większy od wzrostu wynagrodzeń, który pozostaje na wysokim poziomie 7 proc., a jednak nie osłabia to popytu. Po stronie podaży też będzie coraz więcej mieszkań.

- Z cen ofertowych wynikało, że wzrost cen mieszkań wyhamuje, ale to się nie potwierdziło, gdy poznaliśmy jak zmieniły się w II kw. ceny transakcyjne – mówi Jarosław Sadowski z Expandera.Czytaj także: Za 10 lat ceny mieszkań będą o 80 proc. wyższe niż dziś? Alternatywne scenariusze dla rynku nieruchomości >>>

Wzrost popytu na mieszkania

Dane o kredytach hipotecznych również potwierdzają wzrost popytu na mieszkania. Wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych wzrosła w II kw. o ok. 20 proc.Czytaj także: Ceny mieszkań w górę, ale wynagrodzenia też. Ile pensji potrzeba, aby kupić mieszkanie 50 m2?
Źródło: MarketNews24
Udostępnij artykuł: