Certyfikowanie project managerów – fanaberia czy konieczność?

BANK 2009/10

Czy zastosowanie odpowiednich certyfikacji dla zarządzających projektami faktycznie wpłynie pozytywnie na efekty projektów, aostatecznie na efektywność banku czy innej instytucji finansowej. Co zrobić, aby certyfikat na pewno przyniósł faktyczną zmianę na lepsze, anie był tylko dodatkowym świstkiem papieru?

Piotr Górny

Taki dokument co prawda potwierdza wiedzę danego kierownika projektu, ale czy ta wiedza przekłada się na praktykę? A ta jest istotna szczególnie dziś – w dobie spowolnienia gospodarczego. Dotknęło ono sektor bankowo-finansowy, a choć nie wpłynęło zbytnio na liczbę realizowanych przez te instytucje projektów, to jednak zwiększyły się – i to znacząco – oczekiwania co do wyników prac projektowych oraz osób odpowiedzialnych za ich prowadzenie. Jeszcze ważniejsze niż dotychczas stały się takie czynniki, jak dotrzymywanie deadline’ów oraz budżetów. Konieczne stało się zatem zwiększenie efektywności realizowanych projektów i większa nad nimi kontrola.

Gdzie po certyfikat?

Trzeba pamiętać, że uznane światowe standardy oraz certyfikacje należą ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: