Cezary Kochalski nowym członkiem RPP

Kadry

Prezydent Andrzej Duda powołał swojego doradcę Cezarego Kochalskiego na członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP), podała Kancelaria Prezydenta RP.

Cezary Kochalski
Cezary Kochalski Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda powołał swojego doradcę Cezarego Kochalskiego na członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP), podała Kancelaria Prezydenta RP.

Prezydent @AndrzejDuda powołał swojego doradcę Cezarego Kochalskiego na członka Rady Polityki Pieniężnej #RPP #CezaryKochalski @prezydentpl

"Bardzo serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że mogłem powierzyć panu profesorowi to niezwykle ważne zadanie. Cieszę się dlatego, że najlepsza osoba, w moim przekonaniu, jaką mogę wybrać zasiądzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, jako jego przedstawiciel w Radzie Polityki Pieniężnej – organie, który ma dla funkcjonowania państwa, dla gospodarki państwa, a przede wszystkim dla systemu finansowego państwa fundamentalne wręcz znaczenie " - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

Kochalski jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, podano także.Czytaj także: Prezydent zmienia swojego przedstawiciela w KNF >>>

Kim jest Cezary Kochalski?

"Dr hab. Cezary Kochalski jest kierownikiem katedry controllingu, analizy finansowej i wyceny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji (1991) oraz studia podyplomowe w Uniwersytecie w Stirling (Wielka Brytania) w zakresie rachunkowości i finansów. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku, natomiast doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w 2007 roku. Od 2009 roku zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego. Doradca Prezydenta RP od stycznia 2017 r. do 20 grudnia 2019 r. Od grudnia 2018 do 20 grudnia 2019 r. przedstawiciel Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego" - czytamy dalej.W skład Rady wchodzą przewodniczący Rady, którym jest prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) oraz 9 członków, powoływanych w równej liczbie przez: prezydenta, Sejm i Senat. Członkowie RPP powoływani są na 6 lat.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: