Chcesz dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki bez użycia karty? To możliwe!

Bankowość

Chcesz dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki bez użycia karty? To możliwe! Wystarczy, że aktywujesz autoryzację biometryczną w Banku Spółdzielczym w Toruniu.

Biometria jest technologią opartą o analizę układu naczyń krwionośnych dłoni i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podczas korzystania z urządzeń.  Metoda ta należy do najnowocześniejszych na świecie i może się nią pochwalić niewiele placówek bankowych w kraju. Bank Spółdzielczy w Toruniu konsekwentnie wyposaża kolejne swoje placówki w nowoczesne urządzenia samoobsługowe. Obecnie w Banku uruchomione są cztery urządzenia, w kolejności udostępniania pojawiły się w II Oddziale, Oddziale Zławieś Wielka, I Oddziale i ostatnio nowo oddanym do użytku budynku Oddziału Łubianka.

Główne zalety biometrii opartej na skanowaniu dłoni to:

  • bezpieczeństwo – brak zagrożenia kradzieży czy zgubienia środka podlegającego autoryzacji,
  • niezawodność – dłoń nie jest podatna na uszkodzenia w takim stopniu jak karta,
  • oszczędność czasu – szybkie rozpoznanie wzorca naczyń krwionośnych przez bankomat recyklingowy,
  • wygoda – brak konieczności pamiętania o środku autoryzującym.

Czynności zmierzające do udostepnienia usługi uwierzytelniania biometrycznego zajmują zaledwie około 1 minuty i można je przeprowadzić wspólnie z pracownikiem placówki.

Skala rozwoju biometrii w Banku w ostatnich miesiącach ma charakter wręcz rewolucyjny.

W grudniu 2013 r. uruchomiliśmy pierwszy bankomat recyklingowy w Banku. Spotkał się on z dużym uznaniem i zainteresowaniem. Do września 2014 r. umożliwiliśmy usługę biometryczną 147 Klientom. Pozytywne doświadczenie z nową metodą autoryzacji, pozbawionej konieczności korzystania z karty, skłoniło Klientów do polecania biometrii wśród swoich bliskich i znajomych.

Miało to wymierny skutek w kolejnych miesiącach. W samym tylko październiku 2014 r.  zainteresowanie biometrią skutkowało rekordowym udostepnieniem usługi na rzecz kolejnych 292 Klientów. Na koniec stycznia 2015 grono Klientów obsługiwanych biometrią wynosiło już 913 osób.

Wielu z Was, którzy na co dzień obsługują się w Oddziale nie posiadającym na obecną chwilę urządzenia wielofunkcyjnego, zdecydowało się jednak na uruchomienie biometrii w Banku. Daje to możliwość skorzystania z urządzeń chociażby podczas wizyty w Toruniu.

Zachęcamy osoby, które do tej pory nie doświadczyły nowej usługi, do zdecydowania się na nią podczas wizyty w placówce. Usługa nic nie kosztuje, a doświadczenie łatwości i wygody w użytkowaniu urządzeń wpłynie na częstsze ich wykorzystanie.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Toruniu

Udostępnij artykuł: