„Chmura faktur”: startuje platforma do bezpłatnego zarządzania dokumentami księgowymi

Firma / Z rynku

Tax Care uruchomił pierwszą platformę do bezpłatnego zarządzania dokumentami księgowymi "Chmura Faktur", która docelowo ma ułatwić rozwój firmom w Polsce, poinformował prezes Adam Głos.

Mężczyzna trzymający tablet na tle chmury
Fot. Pixabay.com

Tax Care uruchomił pierwszą platformę do bezpłatnego zarządzania dokumentami księgowymi "Chmura Faktur", która docelowo ma ułatwić rozwój firmom w Polsce, poinformował prezes Adam Głos.

#Chmurafaktur to platforma do bezpłatnego wystawiania, przechowania i przekazywania faktur #faktury #firmy #TaxCare #IdeaBank

- "Chmura faktur" to platforma do bezpłatnego wystawiania, przechowania i przekazywania faktur. Jest to otwarta platforma dla wszystkich uczestników rynku m.in. zintegrowana z systemami administracji publicznej - powiedział Głos podczas konferencji prasowej.Według niego, firmy mogą zintegrować obecne swoje systemy z platformą.- Możemy podesłać na dedykowany mail do chmury dotychczasowe faktury i zostanie to zapisane w "Chmurze Faktur" - dodał.

Obowiązki związane z wysyłką JPK_VAT

Prezes wskazał, że nie bez przyczyny została wybrany termin na prezentację nowego rozwiązania.- Jest to m.in. związane z obowiązkiem dotyczącym JPK_VAT, gdzie już w poniedziałek przedsiębiorcy wyślą pierwsze dokumenty - powiedział Głos.Jego zdaniem, obowiązek składania JPK_VAT jest rewolucją cyfrową, ale tylko pozorną.- W Polsce jest zarejestrowanych 3 mln zł firm, z czego 2 mln jest aktywnych. Rocznie w Polsce wystawia się 1,5 mld faktur. Jedna firma przeciętnie styka się z 1 800 faktur w skali roku, to jest całkiem sporo papieru - powiedział prezes.

Tylko 25% faktur wystawia się elektronicznie

Według niego, w Polsce nadal wystawia się około 15 mln faktur ręcznie na papierze.- Obecnie 25% faktur wystawia się elektronicznie. Niestety, z naszych badań wynika, że część z tego ponownie przyjmuje formę papierową. Czyli około 98% faktur nadal jest papierowych - dodał Głos.

Uruchomienie kolejnych usług dla firm

Prezes Idea Banku Tobiasz Bury zapowiedział uruchomienie kolejnych usług dla firm.- Jesteśmy grupą, która skupia usługi wspierające przede wszystkim małe firmy. Jesteśmy jedną z 5 najbardziej innowacyjnych grup bankowych na świecie. Chcemy budować wachlarz wszelkich usług dla małego biznesu, aby mógł się on rozwijać. Chcemy mieć jeszcze więcej usług - powiedział Bury podczas konferencji.Tax Care - należący do Grupy Idea Bank - jest największą firmą księgową w Polsce. Obsługuje ponad 21 tys. klientów i posiada 390 oddziałów własnych i partnerskich w całej Polsce. Świadczy usługi rachunkowe, zarówno dla firm rozliczających się na zasadach uproszczonych, jak też prowadzących pełną księgowość.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: