Cieszyńska noc muzeów w naszym banku

Bankowość

Zapraszamy Państwa na Cieszyńską Noc Muzeów 22 maja 2015r. w Banku Spółdzielczym w Cieszynie od godz. 19.00 do godz. 22.00.

Zapraszamy Państwa na Cieszyńską Noc Muzeów 22 maja 2015r. w Banku Spółdzielczym w Cieszynie od godz. 19.00 do godz. 22.00.

Na sali konferencyjnej Banku przy ul. Kochanowskiego 4 (II piętro) zaprezentujemy ciekawe eksponaty oraz dokumenty zwykle niedostępne dla klientów. Odkryjemy przed zwiedzającymi tajemnice historycznych ksiąg bankowych, fotografii placówek bankowych i ich pracowników, wzory historycznych druków i dokumentów, którymi posługiwano się od 1873 roku oraz urządzenia liczące sprzed lat.

Można będzie zobaczyć nazwiska i podpisy legendarnych postaci, znanych z historii Śląska Cieszyńskiego, takie jak ksiądz Franciszek Michejda, Adam Sikora, Hilary Filasiewicz, dr Jan Michejda, ksiądz Ignacy Świeży, zapisanych na kartach ksiąg bankowych oraz w rejestrach założycieli i członków Banku.

Udostępnimy zwiedzającym dawne protokoły z posiedzeń Rad Nadzorczych, Komisji Rewizyjnych oraz z posiedzeń Zarządów, które zawierają nie tylko informacje bankowe, ale także komentarze dotyczące aktualnych wydarzeń, podziękowania i kondolencje dla zasłużonych obywateli, co dowodzi, że historia Banku nierozerwalnie wiąże się z historią naszego regionu.

Dodatkowa atrakcja dla dzieci - baloniki, słodycze oraz liczenie pieniędzy na liczarkach do monet i banknotów.

Dla pierwszych 30 osób - prezent - historyczna moneta z założycielami Banku!

Źródło: http://bs.cieszyn.pl/o-banku/aktualnosci/noc-muzeow-w-naszym-banku

Udostępnij artykuł: