Citi Handlowy tworzy walutowy ekosystem i chce konkurować z kantorami

Bankowość / Finanse i gospodarka

Jak wynika z badań, tylko co ósma osoba zainteresowana wymianą walut kieruje się do banku. Od dzisiaj te proporcje mają szanse się zmienić. Citi Handlowy wychodzi z nową ofertą walut. Jest ona nie tyle konkurencyjna wobec tego co proponują inne banki, ale przede wszystkim wobec kursów jakie oferują dzisiaj kantory internetowe. Waluty w nowej ofercie dostępne będą już od 27 października. Na początek będą mogli z niej skorzystać klienci Citigold i Ctigold Select.

Od kliku miesięcy konsekwentnie budujemy zaawansowaną ofertę produktów walutowych. Obok tak popularnych rozwiązań jak możliwość przepięcia naszej karty do konta walutowego, co daje możliwość płacenia w obcej walucie bez kosztów przewalutowania, wprowadziliśmy w naszych placówkach Citigold Dealerów Walutowych. Uzupełniliśmy też naszą ofertę produktową, m.in. o doradztwo inwestycyjne na produktach walutowych, inwestycje dwuwalutowe czy transfery zagraniczne realizowane między rachunkami w Citi Handlowy a Citi na całym świecie w czasie rzeczywistym. Wraz z wprowadzeniem oferty atrakcyjnych cen walut, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nasza propozycja jest kompletna i bardzo konkurencyjna. Chcemy z nią dotrzeć, także do właścicieli ponad 700 tysięcy kredytów hipotecznych, spłacanych w zagranicznych walutach. Dzisiaj chcemy konkurować całym pakietem rozwiązań walutowych. W zakresie samej wysokości kursu walut – tu będziemy konkurować już nie z bankami, a z kantorami internetowymi –  tłumaczy Tomasz Pol, Dyrektor Pionu Zarządzania Produktami Bankowości Detalicznej Citi Handlowy.

Wymiana walut na rachunku osobistym

Marża na zakup waluty w Citi Handlowy ma być codziennie aktualizowana wobec poziomów, jakie oferować będą w danym dniu kantory internetowe.

To co stanowić będzie o dodatkowej przewadze oferty Citi Handlowy to także dostępność i zbudowany wcześniej ekosystem walutowy. Zakupioną w Citi Handlowy po atrakcyjnym kursie walutę klienci mogą mieć od razu na swoim koncie walutowym, bez konieczności logowania się do odrębnych aplikacji. Bank oferuje możliwość otwarcia w ramach konta osobistego rachunków w najpopularniejszych walutach EUR, USD, GBP, CHF.

Walutowy ekosystem

Kartą podłączoną do konta walutowego klienci mogą płacić w obcej walucie bez kosztów przewalutowania. To wciąż unikatowe na polskim rynku rozwiązanie, które pozwala klientom przełączać swoją kartę samodzielnie i dowolnie do jednego z kont walutowych, a potem realizować płatności zagranicą bez przewalutowania, 1:1. Po wprowadzeniu naszej oferty wyjątkowych atrakcyjnych kursów walut rozwiązanie to może zyskać miano bezkonkurencyjnego, dodaje Tomasz Pol.  

Poprzez bankowość internetową klienci korzystają również z rzeczywistych kursów walut aktualizowanych przez całą dobę. To rozwiązania znacznie bardziej atrakcyjne niż standardowo stosowane kursy tabelowe.

Ważnym elementem walutowego ekosystemu, jaki Citi Handlowy konsekwentnie rozwija, pozostają też produkty inwestycyjne.  Od kilku miesięcy bank oferuje inwestycje dwuwalutowe, z których korzysta już ok. 15-20 proc. klientów Citigold i Citigold Select. Udostępnia przy tym możliwość zlecania “z góry” transakcji walutowych ze wskazaniem kursu i okresu realizacji. Wykonanie zlecenia następuje w momencie, kiedy kurs osiągnie określony przez klienta poziom. Ważnym elementem oferty inwestycyjnej jest też unikalna na polskim rynku oferta doradztwa inwestycyjnego na funduszach inwestycyjnych w walutach obcych.

Źródło: Bank Handlowy w Warszawie SA

Udostępnij artykuł: