CitiClub Sport – Społecznie Aktywni na PZU Maratonie Warszawskim

Tylko u nas

Ponad 40-osobowa reprezentacja Citi Handlowy i Citi Service Center Poland biegła, podczas 36 PZU Maratonu Warszawskiego, na rzecz wsparcia finansowego warszawskiego Stowarzyszenia "Q Zmianom. Za każdy przebyty kilometr biegu na 5 km czy maratonu, Citi przeznaczyło 4 zł na szczytny cel. Dzięki temu w ramach akcji CitiClub Sport - Społecznie Aktywni udało się zebrać 2 408 złotych.

W ramach projektu CitiClub Sport, w 36 PZU Maratonie Warszawskim, wzięło udział ponad 40 biegaczy. Biegi odbywały się na dwóch dystansach – na 5 km oraz na dystansie pełnego maratonu. Zespół 17 osób z Citi pobiegł w ramach maratonu dodatkowo walcząc w ramach klasyfikacji drużynowej. W ramach 49 zgłoszonych zespołów “CitiClub Sport – Społecznie Aktywni” zajął 25 miejsce.

– Bieganie staje się naszym sztandarowym sportem firmowym. Świadczy o tym lawinowo rosnące zainteresowanie biegami masowymi. W niedzielę na starcie stanęło ponad 8 tyś. osób, w tym silna ekipa złożona z pracowników Citi Handlowy. Nieustające zainteresowanie naszych kolegów bieganiem w ramach CitiClub Sport – Społecznie Aktywni  dobitnie świadczy o tym, że chcemy biegać razem i chcemy biegać na rzecz ważnych celów społecznych – powiedział Piotr Kosno, Dyrektor Zarządzający z Departamentu Klientów Strategicznych w Citi Handlowy.

Łącznie pracownicy Citi Handlowy i Citi Sevice Center Poland przebiegli 854 kilometry, a za każdy kilometr zbierali 4 zł na dofinansowanie dla warszawskiego Stowarzyszenia “Q Zmianom”. Celem organizacji jest wspieranie procesów ucznia się i rozwoju osobowościowego dzieci i młodzieży oraz wyrównanie szans edukacyjnych osób o różnym statusie społeczno-ekonomicznym.

CitCub Sport – Społecznie Aktywni to nie pierwsza tego typu akcja, w którą angażuje się Citi Handlowy i Citi Service Center Poland. W tym roku pracownicy Citi wzięli choćby udział  w Orlen Warsaw Marathon. Wówczas 90-osobowa grupa przebiegła łącznie 1786kilometrów. Jednak CitiClub to nie tylko sport. To inicjatywa założona przez pracowników zrzeszająca osoby o wspólnych pasjach i zainteresowaniach. Co roku prowadzi również rozmaite działania kulturalne,  turystyczne, prospołeczne i edukacyjne. Dotychczas uczestnicy CitiClub Sport nie tylko wspólnie biegali, ale jeździli też na nartach, żeglowali i wspólnie grali w szachy.

Źródło: Citi Handlowy

 

Udostępnij artykuł: