Co banki proponują klientom na święta?

Raporty

Święta zbliżają się wielkimi krokami - już teraz zmieniają się witryny sklepów, pojawiają się pierwsze analizy planowanych wydatków, a w radiu słychać świąteczne hity. Jednak to nie wszystko. W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem promocyjne oferty przygotowały również banki. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl postanowili sprawdzić, które propozycje są najciekawsze i najbardziej korzystne dla klientów.

Święta zbliżają się wielkimi krokami - już teraz zmieniają się witryny sklepów, pojawiają się pierwsze analizy planowanych wydatków, a w radiu słychać świąteczne hity. Jednak to nie wszystko. W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem promocyjne oferty przygotowały również banki. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl postanowili sprawdzić, które propozycje są najciekawsze i najbardziej korzystne dla klientów.

Jednym z pierwszych banków, który wystartował ze spotami reklamowymi z choinką w tle, jest Bank Zachodni WBK. Namawia on klientów do zaciągnięcia kredytu z ubezpieczeniem. Wartością dodaną jest możliwość wygrania w loterii samochodu osobowego, iPada lub iPhone’a. Czy to atrakcyjna oferta? - Tak, ale pod warunkiem, że będziemy zwycięzcami - mówi Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. - Warto wziąć pod uwagę, że pod względem jakości standardowej oferty kredytu gotówkowego, Bank Zachodni WBK ustępuje miejsca wielu kredytodawcom w kraju - dodaje.

Inną promocję oferuje Bank Millennium, który zachęca klientów do zaciągnięciu pożyczki gotówkowej możliwością "Spłaty raty po Nowym Roku". Jeżeli zdecydujemy się na produkt, zobowiązanie zaczniemy spłacać dopiero po dwóch czy trzech miesiącach. Dodatkowo, nadal można skorzystać z Gwarancji Najniższego Oprocentowania, a więc zmusić Millennium do zjechania z warunkami cenowymi do poziomu konkurencji. Bomb(k)owa oferta? Z pewnością warta rozważenia.

MBank i MultiBank postanowiły w swoich propozycjach odwołać się do znanego filmu. Ich promocyjny "kredyt gotówkowy sam w domu" przywołuje na myśl komedię familijną, która już od kilku lat zaczyna świąteczny program telewizyjny. Sama oferta banków opiera się natomiast na lekkim obniżeniu oprocentowania w porównaniu do wartości standardowej. Niestety jednocześnie w  górę poszły niektóre prowizje za udzielenie kredytu.

Swoje pożyczki i kredyty gotówkowe promują w ostatnich czasach również eurobank oraz Santander Consumer Bank. Dodatkowo, atrakcyjne oprocentowanie kredytu gotówkowego na poziomie 7,99 proc. przygotował dla osób z dochodami na poziomie min. 3000 zł netto1 Deutsche Bank. Niestety, jednocześnie instytucja ustaliła prowizję kredytową na wysokim poziomie 5 proc.

Wśród najkorzystniejszych świątecznych podarunków bankowych należy wskazać obniżki prowizji w Nordea Banku oraz banku Citi Handlowy. Z kolei ING Bank Śląski pamięta o przedsiębiorcach i nie podwyższa prowizji za udzielenie lub podwyższenie linii kredytowej do końca roku.

Do rankingów hej Polacy?

fidzinski.mikolaj.comperia.02.150x- Promocje i kampanie reklamowe to jedno. Wciąż jednak pozostaje pytanie, gdzie udać się po najlepszą pożyczkę na święta - mówi Mikołaj Fidziński. - Z naszej analizy wynika, że najbardziej atrakcyjne warunki pożyczek na 2 tys. zł na 1 rok mają w ofercie Bank Ochrony Środowiska, INVEST-Bank oraz ING Bank Śląski. Miesięczna rata będzie wynosiła średnio  ok. 175 zł. Dodatkowo, istnieje możliwość uniknięcia prowizji.

W zestawieniu warto zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na niewielką kwotę oraz krótki okres kredytowania, różnice w ratach są stosunkowo niewielkie. Najmniej jednak atrakcyjne kredyty kosztować będą miesięcznie ok. 200 zł. Dużo większy rozdźwięk między ofertami widać przy innych kosztach kredytowych, np. prowizjach czy ubezpieczeniach, gdyż Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania niektórych ofert sięga nawet 30-40 proc.

Warto pamiętać także o wspomnianej już wcześniej promocji w Banku Millennium - Gwarancja Najniższego Oprocentowania oraz podobnej oferty Gwarancja Najniższej Raty w Alior Banku. Obie polegają na tym, że jeśli inny bank zaoferuje klientowi lepsze warunki kredytu o takich samych parametrach, to Alior czy Millennium zjadą z oprocentowaniem zobowiązania do rynkowego minimum.
131124.najlepsze.kredyty.gotowkowe.01.600x418

Źródło: Comperia.pl

(1) W oparciu o umowę o pracę lub przedstawicieli wolnych zawodów

Udostępnij artykuł: