Co może zagrażać rządom, obywatelom i biznesowi w ciągu najbliższej dekady?

Finanse i gospodarka

25 września w Hadze, ISCPA i Europol zaprezentowały dokument "Project 2020. Scenarios for the Future of Cybercrime" który powstał przy współpracy międzynarodowej organizacji zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ICSPA (International Cyber Security Protection Alliance), Europolu i Trend Micro. Z raportem można zapoznać się na stronie Trend Micro.

25 września w Hadze, ISCPA i Europol zaprezentowały dokument "Project 2020. Scenarios for the Future of Cybercrime" który powstał przy współpracy międzynarodowej organizacji zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ICSPA (International Cyber Security Protection Alliance), Europolu i Trend Micro. Z raportem można zapoznać się na stronie Trend Micro.

Trend Micro zaprezentowało pierwszy z serii odcinek serialu 2020 - produkcji poświęconej przyszłości technologii i cyberprzestępczości, którego fabuła oparta jest na wnioskach i prognozach przedstawionych w Projekcie 2020 - dokumencie przygotowanym wspólnie przez Europol i ICSPA - międzynarodową organizację zajmującą się cyberbezpieczeństwem.

- Projekt 2020 przedstawia możliwe scenariusze rozwoju technologii i cyberprzestępczości w ciągu najbliższych 10 lat oraz nowego rodzaju zagrożeń z jakimi przyjdzie zmierzyć się społeczeństwu w przyszłości - zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym - mówi Rik Ferguson, Global VP of Security Research w Trend Micro - Stały dostęp do Internetu powoduje, że technologie stykają się ze sobą, a dane osobiste i firmowe są coraz bardziej scentralizowane. Z tego względu zabezpieczenie sieci, aplikacji i usług staje się największym wyzwaniem świata biznesu, o czym także mówimy w filmie 2020.

Wraz z premierą raportu, firma Trend Micro zaprezentowała trailer oraz - od 1 października - pierwszy odcinek wyprodukowanego w Polsce serialu internetowego 2020. Jego fabuła opiera się na prognozach przedstawionych w w/w raporcie. Serial zrealizowany przez Trend Micro pokazuje jak rozwój cyberzagrożeń może stanowić realne  niebezpieczeństwo nie tylko dla wielkich korporacji lub administracji rządowej, ale także dla małych i średnich firm dysponujących cennymi bazami danych.

W czasach, gdy wartość danych będzie bardzo wysoka, a nowe technologie pozwolą na swobodne komunikowanie się między sobą coraz większej ilości urządzeń elektronicznych, bezpieczeństwo danych finansowych, osobowych czy też innych informacji wrażliwych zostanie wystawione na próbę.  - mówi Rik Ferguson, Global VP of Security Research w Trend Micro - Nasz serial 2020 to filmowa ilustracja przedstawionych w raporcie wyzwań, przed jakimi staną rządy, biznes, obywatele, czy konsumenci na całym świecie.

Idea serialu 2020, dystrybuowanego na całym świecie, powstała w polskim oddziale firmy Trend Micro. Jego produkcję powierzono lokalnej agencji produkcyjnej Black Rabbit, a zdjęcia były kręcone w Warszawie.

- Celem zrealizowanego przez nas serialu 2020 jest przede wszystkim edukacja - obywateli, biznesmenów, decydentów - w kwestii zagrożeń, jakie stawia przed wszystkimi użytkownikami nowych technologii świat wirtualny. Wierzymy, że ta produkcja, pomoże zrozumieć, jakie zastosowanie może mieć w przyszłości technologia, jakie niebezpieczeństwa ze sobą niesie oraz jak należy korzystać z najnowszych rozwiązań, by pomagały, a nie szkodziły.- wyjaśnia Katarzyna Kieliszek, Marketing Manager for Poland and Eastern Europe w firmie Trend Micro, i dodaje - W filmie przedstawiamy historie różnych ludzi, pokazując tym samym, że problem cyberprzestępczości dotyczy każdego - rządów, osób prywatnych, a także firm - bez względu na ich rozmiar.

Premiera trailera serialu miała miejsce podczas poświęconej cyberprzestępczości konferencji Europolu w Hadze. Pierwszy odcinek trafił do mediów 1 października i jest dostępny na stronie Trend Micro. Kolejne odcinki będą prezentowane będą w odstępach tygodniowych -drugi epizod będzie dostępny już 8 października, a trzeci - 15 października.

Źródło: Trend Micro

Udostępnij artykuł: