Co najmniej 30 proc. bankomatów ma zostać wyposażonych w system neutralizacji pieniędzy

Prawo i regulacje / Z rynku

Co najmniej 30 proc. bankomatów będzie musiało być wyposażone w system neutralizacji pieniędzy - podano w rozporządzeniu MSWiA.

Bankomat
Fot. stock.adobe.com/ilkay

Co najmniej 30 proc. bankomatów będzie musiało być wyposażone w system neutralizacji pieniędzy - podano w rozporządzeniu MSWiA.

.@MSWiA_GOV_PL: co najmniej 30 proc. bankomatów będzie musiało być wyposażone w system neutralizacji pieniędzy #bankomaty

"Rozporządzenie nakłada na banki i operatorów pozabankowych będących właścicielami bankomatów obowiązek wyposażenia co najmniej 30 proc. bankomatów w komplet pojemników specjalistycznych wyposażonych w system neutralizacji papierowych wartości pieniężnych" - napisano.

Czytaj także: Cash trapping: Jak nie dać się okraść przy wypłacie pieniędzy z bankomatu >>>

"Wybór bankomatów, w których zostaną zainstalowane specjalistyczne pojemniki, pozostawiony zostanie właścicielom bankomatów, którzy wytypują bankomaty narażone na tego typu przestępczość. Przykładowo można tu wskazać bankomaty poza oddziałami banków czy strzeżonymi centrami handlowymi" - dodano.

Koszty operacji poniosą banki i operatorzy bankomatów

"(Rozporządzenie) wywrze wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorców (banki i pozabankowi operatorzy bankomatów) przez poniesienie kosztów związanych z wprowadzeniem systemu neutralizacji papierowych wartości pieniężnych w pojemnikach specjalistycznych" - napisano. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: