Coca-Cola HBC Polska nowym najemcą w SEGRO Business Park Warsaw

Finanse i gospodarka

Międzynarodowy producent i dystrybutor napojów - Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., rozpoczął współpracę z SEGRO, wiodącym deweloperem i zarządcą nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Od stycznia 2013 roku firma zajmuje 1 775 m² powierzchni magazynowej i biurowej w SEGRO Business Park Warsaw przeznaczonej na przechowywanie i serwis sprzętu chłodniczego. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Z uwagi na specyfikę działalności naszej firmy logistyka stanowi istotny element operacji. Wybraliśmy SEGRO Business Park Warsaw, ponieważ jesteśmy przekonani, że ta lokalizacja jest korzystna z punktu widzenia operacyjnego firmy.” – komentuje najem Grzegorz Maksymiuk Dyrektor Działu Vending i Serwisu Technicznego.

Waldemar Olejnik, Leasing Manager SEGRO przyznaje, że jednym z największych atutów SEGRO Business Park Warsaw jest jego lokalizacja: „Naszymi klientami są firmy o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym, dla których dogodne połączenie z całym krajem oraz innymi państwami europejskimi pozostaje priorytetowe. Park położony jest 16 km od centrum Warszawy, w Ożarowie, a dodatkową zaletą jest bliskość autostrady A2 (Warszawa – Poznań – Berlin) – jednego z głównych połączeń komunikacyjnych w Polsce„.

Joanna Sinkiewicz, Associate w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych Cushman & Wakefield, potwierdza, że podwarszawski Ożarów jest bardzo popularny wśród firm poszukujących magazynów w bliskim sąsiedztwie stolicy: „Do najważniejszych zalet SEGRO Business Park Warsaw należy dogodna lokalizacja niedaleko centrum Warszawy wraz z miejską infrastrukturą dostępną dla pracowników taką jak stacja Kolei Mazowieckich”.

Coca-Cola HBC Polska to kolejna międzynarodowa firma, która doceniła walory SEGRO Business Park Warsaw i zdecydowała się prowadzić działalność logistyczną w ramach inwestycji. Kompleks czterech wolnostojących budynków, które oferują łącznie 36 400 m² powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję, został kupiony przez brytyjskiego dewelopera we wrześniu 2012 roku. Portfel nieruchomości SEGRO w Warszawie wynosi obecnie 140 000 m² powierzchni istniejącej w ramach SEGRO Business Park Warsaw, Tulipan Park Warszawa oraz kompleksu Żerań Park II.

Źródło: SEGRO

Udostępnij artykuł: