Columbus Energy pozyskał 50 mln zł finansowania od mBanku

ESG

Spółka utrzymuje wysoką sprzedaż fotowoltaiki do klientów indywidualnych i biznesowych ‒ w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku zamontowała ponad 15 000 instalacji fotowoltaicznych, informuje Columbus Energy.

fotowoltaika,panele PV, człowiek trzymający kalkulator
Fot. stock.adobe.com / Andre Nery

Spółka utrzymuje wysoką sprzedaż fotowoltaiki do klientów indywidualnych i biznesowych ‒ w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku zamontowała ponad 15 000 instalacji fotowoltaicznych, informuje Columbus Energy.

Wzrost podpisanych w październiku umów na instalacje fotowoltaiczne do rekordowego poziomu 22,7 MW wraz ze wzrostem sprzedaży pomp ciepła i innych produktów dodają dynamiki rozwojowi Columbus Energy, podała spółka.

Ponadto Columbus Energy poinformował o pozyskaniu finansowania obrotowego z mBanku w wysokości 50 mln zł, które przeznaczy na dodatkowe zapasy komponentów. Zabezpieczą one realizację kolejnych instalacji fotowoltaicznych.

Spółka aktualnie posiada prawa do projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 5 270 MW

– Rynek zaczął się konsolidować i jako lider widzimy w tym szansę. W związku z rosnącą sprzedażą i rozwijanym przez nas portfelem projektów farm fotowoltaicznych, znacząco zwiększa się zapotrzebowanie na komponenty, których zapasy konsekwentnie uzupełniamy.

Pozyskane finansowanie pozwoli nam zabezpieczyć ten proces i pozytywnie wpłynie na ciągłość realizacji projektów, których liczba powinna sukcesywnie wzrastać w efekcie poczynionych przez nas inwestycji w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku  – mówi Janusz Sterna, wiceprezes Columbus Energy.

Czytaj także: Od kwietnia 2022 roku domowa fotowoltaika będzie mniej opłacalna

Ponad 15 000 instalacji fotowoltaicznych

Spółka aktualnie posiada prawa do projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 5 270 MW. Przychody ze sprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmy Columbus Energy w tym roku przekroczyły już koszty operacyjne.

Jednocześnie Spółka utrzymuje wysoką sprzedaż fotowoltaiki do klientów indywidualnych i biznesowych ‒ w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku zamontowała ponad 15 000 instalacji fotowoltaicznych.

Czytaj także: Fotowoltaika, był czas prosumenta, nadchodzi era autoproducenta

34 mln zł przychodów ze sprzedaży pomp ciepła

Pozyskane finansowanie pomoże także w optymalizacji prac nad nowymi segmentami biznesowymi spółki.

Poza farmami fotowoltaicznymi, dużym obszarem inwestycji są pompy ciepła, których sprzedaż w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku wzrosła o 2514 proc. i wygenerowała prawie 34 mln zł przychodów.

Inne obszary działalności Spółki to rozproszona sieć prosumentów, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz nowe technologie, takie jak perowskity ‒ Columbus Energy ma 20% udziałów w Saule Technologies.

Czytaj także: Fotowoltaika last minute

Źródło: Columbus Energy
Udostępnij artykuł: