Concordia o ubezpieczeniach upraw

Finanse i gospodarka

Według danych Concordii rośnie ilość zawieranych ubezpieczeń upraw, na co mają wpływ zwiększająca się świadomość rolników czy nasilające się negatywne zjawiska pogodowe. "W 2013 roku wypłaciliśmy odszkodowania za blisko 7 tys. szkód rolnych. Rolnicy łącznie otrzymali 65,9 mln zł, z tego 57,4 mln zł "kosztowały" przymrozki wiosenne i grad" - podkreśla Bernard Mycielski, zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Rolnych w Concordii.

Concordia radzi, co warto wiedzieć, kupując ubezpieczenie rolne. Wyjaśnia, że należy zwrócić uwagę na to, od jakiego momentu rozpoczyna się odpowiedzialność ubezpieczyciela. W Concordii rozpoczyna się ona z piętnastym dniem od zawarcia umowy ubezpieczenia, nie wcześniej niż od momentu zasiewu roślin lub wysadzenia rozsady. Ponadto ważny jest udział własny stosowany przez niektórych ubezpieczycieli.
Concordia Ubezpieczenia specjalizuje się w ubezpieczeniach rolnych, ubezpieczeniach ochrony prawnej, systemach ubezpieczeń dla firm oraz bancassurance dla bankowości spółdzielczej.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń

Udostępnij artykuł: