Concordia sponsorem trasy biegowej

Finanse i gospodarka

Na terenie Leśnictwa Łękno w Nadleśnictwie Babki w Wielkopolsce odbył się VII Bieg na orientację, którego sponsorem była Concordia Ubezpieczenia.

Na terenie Leśnictwa Łękno w Nadleśnictwie Babki w Wielkopolsce odbył się VII Bieg na orientację, którego sponsorem była Concordia Ubezpieczenia.

- To nie pierwszy nasz kontakt z Nadleśnictwem Babki, ponieważ na jego terenie rośnie dębowy Concordiowy Las, którego nasadzeń dokonywaliśmy w tym roku m.in. przy okazji Kongresu Sprzedaży - mówi Katarzyna Jankowska, Dyrektor Marketingu, Concordia Ubezpieczenia.

Ten bieg różnił się od poprzednich. Do wytyczenia tras wykorzystano dębowe słupki wchodzące w skład stałej trasy biegu na orientację. Jednocześnie dokonano otwarcia trasy zaprojektowanej w ramach Zielonego Punktu Kontrolnego. Mapy z zaznaczonymi trasami można pobrać ze strony Nadleśnictwa Babki i Zielonego Punktu Kontrolnego.

Dostępne są trasy, edukacyjne, przyrodnicze i "na przełaj". Istnieje też możliwość projektowania własnych szlaków i przysyłania ich do nadleśnictwa. Po ich opracowaniu będą publikowane na stronie internetowej. Nowa stała trasa biegu na orientację - Zielony Punkt Kontrolny - stwarza możliwość treningów przez cały rok.

Trasa powstała dzięki wydatnej pomocy Concordia Ubezpieczenia, która wsparła projekty tras i słupki do biegu na orientację.

W VII Biegu na orientację wzięło udział 247 osób. Każdy z uczestników otrzymał niespodziankę. Po biegu można było posilić się ciepłą grochówką i plackiem. Zwycięzcy VII Biegu na orientację: Kategoria szkół podstawowych: Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie, Kategoria szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Najmłodszym uczestnikiem biegu była Maria Wawrzyniak - Szkoła Podstawowa w Czapurach.

- Concordia Ubezpieczenia wspiera wszelkie inicjatywy związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. Jej drużyna była m.in. uczestnikiem maratonów organizowanych w Poznaniu - mówi dyrektor Katarzyna Jankowska.

Źródło: Concordia Ubezpieczenia

Udostępnij artykuł: