COP24: co Polska chce uzyskać na szczycie klimatycznym w Katowicach?

ESG / Wydarzenia

Do 14 grudnia trwać będzie szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach. Polska będzie chciała przekonać inne kraje do swojego pomysłu ograniczania emisji dwutlenku węgla.

COP24
© cop24.gov.pl

Do 14 grudnia trwać będzie szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach. Polska będzie chciała przekonać inne kraje do swojego pomysłu ograniczania emisji dwutlenku węgla.

Polska będzie chciała przekonać inne kraje do swojego pomysłu ograniczania emisji dwutlenku węgla #COP24 @COP24

COP24 to 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, a w wydarzeniu bierze udział blisko 30 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu. Planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie Paryskie. Jest to pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Dyskutowany pakiet wdrażający ma sprecyzować na kolejne lata praktyczne aspekty realizacji Porozumienia.- Mają zostać przyjęte tzw. reguły katowickie, lansowane przez polską prezydencję, które mają zapewnić prowadzenie realistycznej polityki klimatycznej - mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.

Napięta atmosfera na szczycie

W ocenie eksperta atmosfera wokół szczytu i na samym szczycie będzie napięta.- Polska będzie mieć okazję, aby wylansować nasz pomysł, jakim jest zalesianie, jako metodę walki z rosnącą emisją dwutlenku węgla - mówi Wojciech Jakóbik.Większość państw UE jest za zdecydowaną walką ze szkodliwą emisją CO2, poprzez metody przynoszące jednak szybsze efekty, czyli poprzez redukcję emisji przez energetykę opartą na węglu kamiennym.

Źródło: MarketNews24

 
Udostępnij artykuł: