Coraz więcej Polaków decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Finanse osobiste

Z roku na rok coraz więcej z nas stara się żyć zdrowo i dbać o siebie. Z przeprowadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń badań wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku, Polacy wydali 368,5 mln PLN na dodatkowe polisy – to o 19% więcej niż przed rokiem.

Ubezpieczenie zdrowotne symbolizowane przez stetoskop nad papierowymi figurkami rodziny
Fot. stock.adobe.com/9dreamstudio

Z roku na rok coraz więcej z nas stara się żyć zdrowo i dbać o siebie. Z przeprowadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń badań wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku, Polacy wydali 368,5 mln PLN na dodatkowe polisy – to o 19% więcej niż przed rokiem.

Już 2,3 mln Polaków posiada prywatne #ubezpieczeniezdrowotne, a to aż 14% więcej niż w 2017 roku #ubezpieczenia #PIU @PIU_org_pl

Z danych PIU wynika, że już 2,3 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a to aż 14% więcej niż w 2017 roku.– Przewidujemy, że liczba to będzie systematycznie rosnąć, ponieważ coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie przeprowadzone w maju przez multiagencję CUK Ubezpieczenia pokazuje, że 92% naszych respondentów uważa, że świadczenia w ramach NFZ są niewystarczające – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Coraz więcej pracodawców oferuje ubezpieczenia grupowe

Wśród ubezpieczeń zdrowotnych popularność zdobywają polisy grupowe, oferowane przez coraz większą liczbę pracodawców.

– Ponad połowa respondentów naszego badania, która posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne przyznaje, że ich polisy są finansowane przez pracodawcę.  29% ankietowanych deklaruje, że to pracodawca pokrywa wszystkie koszty związane z dodatkową polisą, a 28%, że ich ubezpieczenia są współfinansowane przez zakład pracy – dodaje ekspert multiagencji.

Aż 60% pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem

Według PIU aż 60% pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem, ponadto nie tylko pracownicy zaczynają się interesować grupowym ubezpieczeniem, ale i sami pracodawcy. Jest to skutkiem tego, że coraz więcej zatrudniających zauważa, jaką wartość ma zadowolony, zdrowy pracownik.– Dane udostępnione przez Polską Izbę Ubezpieczeniową pokazują nam też, że ilość płaconych składek staje się dużo większa niż liczba ubezpieczonych, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że pracodawcy coraz chętniej sięgają po droższe i szersze zakresowo, pakiety zdrowotne – mówi Maciej Kuczwalski.

Źródło: CUK Ubezpieczenia

 
Udostępnij artykuł: