Coraz więcej Polaków szkoli się online dzięki płatności na raty

Bezgotówkowo

Polacy coraz chętniej korzystają z rat, kupując kursy online – 14% szkoleń jest opłacanych w taki sposób, a odsetek ten w przyszłości może jeszcze wzrosnąć, wynika z danych PayU.

E-learning
Fot. PayU

Polacy coraz chętniej korzystają z rat, kupując kursy online – 14% szkoleń jest opłacanych w taki sposób, a odsetek ten w przyszłości może jeszcze wzrosnąć, wynika z danych PayU.

.@PayU_pl: Polacy coraz chętniej korzystają z rat, kupując #kursy online – 14% szkoleń jest opłacanych w taki sposób, a odsetek ten w przyszłości może jeszcze wzrosnąć #PayU

"Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z utrzymującą się pandemią, liczba zwolenników e-edukacji na pewno jeszcze wzrośnie, tworząc nową kategorię zakupową. W e-usługach związanych z edukacją, profesjonalnymi szkoleniami czy rozwojem osobistym drzemie duży potencjał" – powiedziała head of consumer credit w PayU Martyna Szczepaniak, cytowana w komunikacie.

Polacy otwarci na nowości usług rynku fintech i e-commerce

Polscy konsumenci należą do jednych z najbardziej otwartych na nowości usług rynku fintech i e-commerce – wartość płatności ratalnych za zakupy przez internet w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła siedmiokrotnie, stwierdzono w informacji.

"Udział płatności ratalnych w całościowej sprzedaży przekroczył już u nas 40%, co pokazuje rosnącą popularność tej metody płatności wśród klientów w branży szkoleń profesjonalnych. Dzięki możliwości miesięcznych płatności ratalnych nasi klienci mogą zdobyć umiejętności programistyczne bez obciążenia finansowego. To inwestycja, która po zdobyciu pierwszej pracy w branży IT zwraca się bardzo szybko" – dodał prezes Coders Lab Marcin Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Covid-19 pobudził rynek płatności odroczonych, za e-zakupy wolimy płacić później >>>

Dodał, że jego firma od początku ograniczeń wprowadzonych przez rząd odnotowała ponad 50-proc. wzrost zainteresowania uczestnictwem w kursach online, w porównaniu do poprzednich 3 miesięcy.

W 2019 r. aż 1/3 Polaków korzystała z internetu w celach edukacyjnych

Według danych GUS, w 2019 roku aż 1/3 Polaków korzystała z internetu w celach edukacyjnych. W zdecydowanej większości byli to jednak uczniowie i studenci poszukujący dodatkowych materiałów naukowych. Popularność kursów online oferowanych przez firmy szkoleniowe była stosunkowo niewielka – zaledwie 5% badanych zadeklarowało zdobywanie nowych umiejętności zawodowych w formie e-learningu. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie może się to zmienić, wymieniono w informacji.

"Pandemia koronawirusa zmusiła sporą część społeczeństwa do przeorganizowania swojego życia. Stała się w pewnym sensie motorem napędowym cyfryzacji w świecie edukacji, w tym kursów" - podsumował Tchórzewski.

PayU jest jednym z wiodących dostawców płatności internetowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce i Rumunii jest liderem na rynku, a w Czechach ma najsilniejszą pozycją pośród wszystkich niebankowych dostawców usług płatniczych dla e-commerce.  

Źródło: PayU, ISBnews
Udostępnij artykuł: