COVID-19: nowe rozwiązanie Talentuno pomoże bezrobotnym

Rynek pracy

Ze względu na epidemię koronawirusa, w ostatnich tygodniach znacznie wzrosła liczba bezrobotnych. Pragnąc pomóc jak największej liczbie osób, które straciły pracę, Talentuno stworzyło Mapę Zatrudnienia ‒ stale aktualizującą się mapę polskich firm, szukających nowych pracowników w dobie pandemii.

praca
Fot. stock.adobe.com/andranik123

Ze względu na epidemię koronawirusa, w ostatnich tygodniach znacznie wzrosła liczba bezrobotnych. Pragnąc pomóc jak największej liczbie osób, które straciły pracę, Talentuno stworzyło Mapę Zatrudnienia ‒ stale aktualizującą się mapę polskich firm, szukających nowych pracowników w dobie pandemii.

#ZsoltKelliár: Ponieważ dane ofert pochodzą w 100% od społeczności, ważne w funkcjonowaniu mapy są nie tylko osoby poszukujące pracy, ale przede wszystkim firmy prowadzące obecnie rekrutacje #Koronawirus #Bezrobocie #OfertyPracy #Lockdown @talentuno

Kryzys ekonomiczny, którego skutki dotknęły całą światową gospodarkę, staje się coraz bardziej widoczny również w naszym kraju.

Mimo, że według opublikowanych niedawno marcowych danych GUS stopa bezrobocia minimalnie zmalała od lutego, wielu ekspertów, polityków i ekonomistów jednogłośnie przyznaje, że w kolejnych miesiąca pojawi się gwałtowny wzrost ‒ spowodowany zamrożeniem gospodarki, skutkującym zamknięciami firm, ograniczeniem ich działalności czy skierowaniami kadr do pracy z domu.

Mapa Zatrudnienia

Również w otoczeniu każdego z nas coraz częściej pojawiają się osoby, które utraciły miejsce pracy lub możliwość wykonywania swoich obowiązków w dotychczasowym zakresie.

Pomimo rozwiązań, które daje tarcza antykryzysowa oferowana przez państwo, nie jest ona w stanie pomóc każdemu. Coraz więcej pracowników, z obawy przed utratą etatu, przegląda pojawiające się w Internecie oferty pracy, a część z nich decyduje się na zmianę miejsca zatrudnienia.

‒ Większość osób dotkniętych bezrobociem chciałoby znaleźć nową pracę, nie do każdego jednak jesteśmy w stanie dotrzeć z niezbędną pomocą. W związku z tym, wraz z zespołem stworzyliśmy stale aktualizującą się mapę polskich firm, które szukają nowych pracowników w dobie pandemii koronawirusa.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Crowdsourcing pomaga szukać

Inicjatywa Talentuno oparta jest na crowdsourcingu ‒ ofertami dzieli się społeczność chętna do pomocy. Dzięki temu każdy może dodać ofertę pracy, a co za tym idzie, wesprzeć osoby, które ze względu na kryzys gospodarczy utraciły możliwość zarobku. Cieszymy się, ponieważ lista stale rośnie i zyskuje coraz większe zainteresowaniemówi Anna Wójcik, Head of Customer Success and Operations w Talentuno Polska.

Mapa Zatrudnienia, gromadząca na ten moment ponad 300 ofert pracy, jest regularnie aktualizowana w czasie rzeczywistym, dzięki czemu w każdej chwili pokazuje aktualne oferty pracy. Umożliwia ona osobom poszukującym znalezienie dogodnej możliwości zatrudnienia w dowolnej lokalizacji w Polsce.

Tylko 4 pola formularza

Ze strony mogą korzystać nie tylko osoby potrzebujące pracy i pracodawcy. Bardzo ważny w funkcjonowaniu Mapy jest crowdsourcing – oferty może umieścić każda osoba pracująca w firmie, w której aktualnie prowadzona jest rekrutacja.

 ‒ Ponieważ dane ofert pochodzą w 100% od społeczności, ważne w funkcjonowaniu mapy są nie tylko osoby poszukujące pracy, ale przede wszystkim firmy prowadzące obecnie rekrutacje. Dzięki nim zakres ofert sukcesywnie się rozszerza ‒ powiedział Zsolt Kelliár, założyciel Talentuno.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

‒ Zachęcamy zarówno do umieszczania ofert na Mapie, jak i do udostępniania informacji na jej temat w social mediach. Dzięki temu szansa na znalezienie pracy wśród osób, które w tym momencie jej potrzebują, znacząco się zwiększa – dodaje Anna Wójcik, Head of Customer Success and Operations w Talentuno Polska.

Podzielenie się informacją o prowadzonej rekrutacji jest bardzo proste, i polega na wypełnieniu 4 pól formularza na stronie głównej Mapy.

Mapa Zatrudnienia dostępna jest pod adresem: https://mapazatrudnienia.talentuno.pl/

Talentuno zostało uruchomione na Węgrzech we wrześniu 2018 roku, a w Polsce w maju 2019 roku. To platforma talentów przyszłości, która wykorzystuje siłę społeczności do wyszukiwania talentów, otwierająca tym samym branżę rekrutacyjną dla wszystkich.

Źródło: Talentuno
Udostępnij artykuł: