Credit Agricole: bezpieczny smartwatch lub smartband zamiast karty czy smartfona

Bezgotówkowo / Finanse osobiste

Credit Agricole udostępnia swoim klientom płatności mobilne Fitbit Pay i Garmin Pay. Klienci banku wychodząc na zakupy, nie będą musieli już zabierać ze sobą ani portfela, ani telefonu. Aby zapłacić wystarczy zegarek lub opaska na ręce.

smartwatch, smartband
Źródło: CA

Credit Agricole udostępnia swoim klientom płatności mobilne Fitbit Pay i Garmin Pay. Klienci banku wychodząc na zakupy, nie będą musieli już zabierać ze sobą ani portfela, ani telefonu. Aby zapłacić wystarczy zegarek lub opaska na ręce.

#JedrzejMarciniak: Systemy Fitbit i Garmin ułatwiają codzienne zakupy i ograniczają ryzyko zarażenia koronawirusem #PłatnościMobilne #COVID19 #Smartwatch #Smartband @CreditAgricole

‒ Mimo stanu epidemii stale pracujemy nad wdrażaniem nowych rozwiązań przydatnych dla naszych klientów.

Systemy Fitbit i Garmin ułatwiają codzienne zakupy i ograniczają ryzyko zarażenia koronawirusem, więc bardzo się cieszymy, że możemy je udostępnić właśnie teraz, w tym trudnym czasie – mówi Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu Credit Agricole.

Urządzenia ubieralne na czas koronawirusa

Fitbit Pay i Garmin Pay to prosty, wygodny i bezpieczny sposób płacenia w sklepach lub wypłacania gotówki z bankomatów za pomocą tzw. urządzeń ubieralnych marki Fitbit lub Garmin. Najczęściej wykorzystywane są do tego zegarki smartwatch lub opaski smartband.

W niewielkim urządzeniu noszonym na ręce zapisywany jest tzw. token, który zabezpiecza dane karty płatniczej poprzez zastąpienie ich zaszyfrowanym kodem.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Płacąc w sklepie za zakupy, wystarczy wykonać prosty ruch ręką i przyłożyć urządzenie na 2 ‒ 3 sekundy do terminala płatniczego. Nie trzeba mieć przy sobie ani portfela z gotówką, ani smartfona, nie jest potrzebna również karta w swojej fizycznej postaci.

Jak uruchomić Fitbit i Garmin?

Konfiguracja i uruchomienie usługi jest bardzo proste. Klienci Credit Agricole, którzy dysponują urządzeniami Fitbit lub Garmin wyposażonymi w technologie zbliżeniową (NFC), mogą dodać kartę Mastercard lub Visa, wprowadzając jej dane (m.in. numer karty, datę ważności i kod CVV2) do aplikacji w telefonie.

Potrzebne jest także ustawienie 4-cyfrowego hasła do aktywacji cyfrowego portfela oraz potwierdzenie całej operacji za pomocą kodu uwierzytelniającego przesłanego na numer telefonu, używanego do usługi 3D-Secure.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Hasło do aktywacji wykorzystywane jest również do zabezpieczenia zegarka przy dokonywaniu transakcji, wprowadza się je raz na 24 godziny lub każdorazowo po zdjęciu i ponownym założeniu zegarka.

Wysoki stopień cyberbezpieczeństwa

Systemy Fitbit i Garmin są równie bezpieczne, jak płatności zbliżeniowe kartą. Dane karty użytkownika nigdy nie są ujawniane ani udostępniane sprzedawcom ani operatorom Fitbit/Garmin.

Chronione jest również hasło wybierane przez użytkownika podczas konfiguracji urządzenia. Płatności zegarkiem lub opaską można dokonywać praktycznie w każdym miejscu, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartą.

Credit Agricole jest jednym z niewielu banków w Polsce, które oferują swoim klientom jednocześnie obydwa systemy płatności za pośrednictwem urządzeń ubieralnych.

‒ Zdecydowaliśmy się na równoczesne wdrożenie systemów Fitbit i Garmin, żeby zwiększyć wachlarz dostępnych płatności mobilnych.

Operatorzy systemów oferują urządzenia w różnych segmentach cenowych, dzięki czemu nasi klienci mają większy wybór i mogą korzystać zarówno z prostszych i tańszych urządzeń, jak również tych z wyższej półki – wyjaśnia Mateusz Dziuba, dyrektor Biura Kart Kredytowych i Płatności Alternatywnych w Credit Agricole.

Udostępnij artykuł: