Credit Suisse we Wrocławiu – nowa siedziba, nowe miejsca pracy

Finanse i gospodarka

Oficjalnie otwarto budynek Green Day we Wrocławiu, w którym zlokalizowane będzie nowe biuro Credit Suisse Center of Excellence.

Oficjalnie otwarto budynek Green Day we Wrocławiu, w którym zlokalizowane będzie nowe biuro Credit Suisse Center of Excellence.

Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu zatrudnia ponad 2500 osób. To znaczący wzrost w stosunku do 1600 pracowników na koniec 2012 roku i 800 na początku 2012. Tylko w 2013 roku Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu podpisało umowy o pracę z ponad 1000 pracowników.

Nowy budynek został oficjalnie otwarty 20 marca 2014 roku przez Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu i Skanska Property Poland. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele Credit Suisse - Christian Fenner, Arthur Baenziger, Skanska Property Poland - Katarzyna Zawodna, GLL Real Estate Partners GmbH - Charles Dana Gibson oraz Wiceprezydent Wrocławia - Adam Grehl.

Warte zaznaczenia jest, że budynek Green Day powstał zgodnie z regułami "zielonego budownictwa", co też zostało potwierdzone przyznanym certyfikatem środowiskowym LEED.

Arthur Baenziger, Managing Director oraz Site Manager Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu jest przekonany, że warunki do dalszego rozwoju firmy nadal będą sprzyjające. Docenia owocną współpracę z lokalnymi partnerami, w tym uczelniami. Ponadto podkreśla, że nowa inwestycja jest potwierdzeniem długoterminowego zaangażowania i rozwoju Credit Suisse we Wrocławiu.

Nowy budynek zaprojektowano według innowacyjnej metody zagospodarowania przestrzeni zwanej Smart Working. Jest to metoda wdrażana w banku od 2010 roku i opracowana w odpowiedzi na zmieniające się preferencje pracowników co do miejsca pracy, jak również sprzyjająca elastycznym rozwiązaniom. Smart Working uwalnia pracownika od przestrzeni własnego biurka i umożliwia swobodne poruszanie się po specjalnie przygotowanych strefach pracy: zespołowej i indywidualnej.

Wyniki przeprowadzonego wśród pracowników banku badania potwierdzają zadowolenie z nowego rozwiązania. Personel banku uważają je za stymulujące (70 proc) i jest przekonany, że wspiera produktywność oraz rozwija mechanizmy współpracy (65 proc.).

Smart Working to efektywne wykorzystanie przestrzeni, dzięki czemu bank może zmniejszyć wynajmowaną powierzchnię.

Nie tylko innowacyjna aranżacja przestrzeni jest rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom pracownika. W budynku zastosowano rozwiązania pozwalające na monitorowanie i utrzymanie właściwej temperatury oraz wilgotności, sprawdzany jest poziom CO2, a sama konstrukcja gwarantuje optymalny dostęp do światła dziennego.
Ponadto do dyspozycji pracowników przekazano parking rowerowy, prysznice i szatanie.

Green Day to współcześnie zaprojektowana, innowacyjna przestrzeń biurowa. Rozwiązania projektowe wykorzystane we wnętrzach odpowiadają na potrzeby młodych pracowników, którzy są kreatywni, dynamiczni i oczekują wyjątkowo funkcjonalnego biura, które dopasowuje się do stylu ich pracy", powiedział Zbigniew Maćków, architekt budynku Green Day. 

Na podstawie: Credit Suisse oraz Skanska Property Poland otwierają innowacyjne i przyjazne środowisku biuro
Credit Suisse Center of Excellence w budynku Green Day we Wrocławiu, Credit Suisse w Polsce

Udostępnij artykuł: