Cykliczna płatność kartą jako nowa forma wsparcia Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Finanse i gospodarka

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce uruchomiło na swojej stronie internetowej www.wioskisos.org nową formę pomocy jaką jest cykliczna płatność kartą kredytową.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce uruchomiło na swojej stronie internetowej www.wioskisos.org nową formę pomocy jaką jest cykliczna płatność kartą kredytową.

Od 2008 r. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce prowadzi Klub Przyjaciół SOS. Gromadzi on osoby, które przekazują datki na rzecz potrzebujących dzieci. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest deklaracja przekazywania min. 30 zł co miesiąc na konto Stowarzyszenia. Jest to deklaracja wieloletniej pomocy. Tylko takie zaangażowanie umożliwia stabilne planowanie budżetów Rodzin SOS i pewną przyszłość dzieci.

Jak się okazuje dotychczasowe tradycyjne formy pomocy takie jak przelew na konto Stowarzyszenia, zlecenie stałe lub polecenie zapłaty nie są już atrakcyjne dla coraz młodszego grona darczyńców. Głównym celem wdrożenia cyklicznej płatności kartą jako nowej formy wsparcia Stowarzyszenia było zainteresowanie i dotarcie do osób, które na co dzień posługują się kartą w Internecie oraz wyjście naprzeciw nowym trendom na rynku. Karta to najwygodniejsza i najsprawniejsza forma płatności przez Internet. Powszechnie stosowana na świecie, powoli również w Polsce zdobywa swoich sympatyków. Dlatego od 24 czerwca Stowarzyszenie umożliwiło także takie przekazywanie cyklicznych darowizn.

Po raz pierwszy w Polsce organizacja pozarządowa oferuje darczyńcom taką możliwość pomocy. Płatność kartą to innowacyjne rozwiązanie pozyskiwania funduszy na działalność statutową i pewność jutra dla całej organizacji, a dla darczyńców o wiele łatwiejsza forma wsparcia.

W momencie wprowadzenia danych z karty do systemu dokonuje się pierwsza transakcja i jednocześnie inicjowany jest miesięczny cykl płatności. Od tego momentu wybrana przez darczyńcę kwota będzie regularnie przekazywana na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Bardzo liczymy, że to proste narzędzie pozwoli na pozyskanie funduszy dla naszych podopiecznych. - mówi Renata Krzyszycha, Loyalty & Fundraising Manager Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Wszyscy Przyjaciele SOS w zamian za dobre serce otrzymują symboliczny udział w życiu Rodzin SOS. Dostają biuletyn ze zdjęciami, wiadomościami od "wioskowych" rodzin, a także imienne zaproszenie do SOS Wioski Dziecięcej.

Dzieci potrzebują opieki codziennie. Celem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce jest zapewnienie domu wszystkim podopiecznym, aby wyrosły na szczęśliwych i samodzielnych dorosłych. Ważna jest regularna praca nad sobą. Dzieci widząc, że ktoś wspiera je systematycznie, przekonują się, że stałość i konsekwencja mają wartość i pomagają odnieść sukces w życiu.

Aby wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce wystarczy wejść na stronę www.wioskisos.org i w zakładce "Ty możesz pomóc" - "Wspieraj regularnie" znaleźć najwygodniejszą dla siebie formę pomocy.

Źródło: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Udostępnij artykuł: