Czas na migrację

Finanse i gospodarka

8 kwietnia zakończy się wsparcie dla Windows XP i Office 2003. W związku z tym Microsoft przygotował i bezpłatnie udostępnił listę zagadnień i webinaria, których celem jest ułatwienie migracji do nowszego oprogramowania.

8 kwietnia zakończy się wsparcie dla Windows XP i Office 2003. W związku z tym Microsoft przygotował i bezpłatnie udostępnił listę zagadnień i webinaria, których celem jest ułatwienie migracji do nowszego oprogramowania.

Bezpłatna seria webinariów dostępna jest na stronie http://www.microsoft.com/pl-pl/male-srednie-firmy/szkolenia-online/default.aspx

Pod tym adresem wyjaśniono co w praktyce oznacza zakończenie wsparcia dla Windows XP i Office 2003 oraz udzielono odpowiedzi na wiele technicznych pytań związanych z wdrożeniem nowocześniejszych rozwiązań.

Praktyczną wskazówką Microsoftu jest weryfikacja wykorzystywanych przez firmę systemów operacyjnych, pakietów, oprogramowania biurowego, aby strukturę IT, bardzo często niejednolitą, uwzględnić w trakcie procesu migracji. Ponadto należy zweryfikować parametry komputera, w czym może pomóc Asystent uaktualnienia, który bezpłatnie zbada, czy użytkowany komputer spełnia wymagania nowego systemu.

Może się okazać, że firma będzie musiała kupić nowy sprzętu, z odpowiednią mocą obliczeniową i wydajnością. Rynek obecnie oferuje wiele rozwiązań od tabletów PC i urządzeń hybrydowych począwszy, po laptopy i komputery stacjonarne. Dobrą praktyką jest ustalenie potrzeb biznesowym firmy i wybór sprzętu, który im sprosta oraz podniesie wydajność pracy.

Ważny jest również proces przenoszenia plików do nowego urządzana i zabezpieczenie danych poufnych. W tym celu można wykorzystać rozwiązania chmurowe.

Kolejny etapem jest wdrożenie nowego systemu i wybór odpowiedniego narzędzia biurowego. Office 365 jest przygotowany do współpracy w zespole i wspiera działania mobilne. Ponadto rozwiązanie to pozwala na subskrypcję oprogramowania opłacaną miesięcznie.

"Zakończenie wsparcia technicznego dla naszych starszych rozwiązań to normalna praktyka, przewidziana cyklem życia produktu. W przypadku Windows XP i Office 2003 - rekordowo długo obecnych na naszym rynku i wspieranych przez producenta, nastąpi to już 8 kwietnia. Od czasu premiery tych rozwiązań minęła przeszło dekada i w tym czasie znacząco zmienił się sposób interakcji z komputerem a także styl pracy. Oznacza to, że migracja z Windows XP i Office 20013 dla wielu firm pociągnie za sobą również wymianę sprzętu" - mówi Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft. "Warto dobrze przygotować się do tego procesu, aby w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych technologii i maksymalnie wykorzystać dostępny budżet".

Na podstawie:
Czas porzucić Windows XP i Office 2003! Prezentujemy kilka praktycznych porad na migrację w firmie, Microsoft

Udostępnij artykuł: