Czego najbardziej obawiają się polskie firmy? Niejasnych przepisów prawa

Firma

73 proc. przedsiębiorstw uważa, że w przyszłym roku negatywnie na prowadzenie biznesu będą wpływały niejasne lub niespójne przepisy podatkowe.

Młotek sędziowski na biurku w firmie
Fot. stock.adobe.com/Proxima Studio

73 proc. przedsiębiorstw uważa, że w przyszłym roku negatywnie na prowadzenie biznesu będą wpływały niejasne lub niespójne przepisy podatkowe.

60 proc. badanych firm jest przekonanych, że działalność gospodarczą będą utrudniały niejasne, poza podatkami, przepisy prawa #firmy #podatki #prawo @LewiatanTweets

60 proc. jest przekonanych, że działalność gospodarczą będą utrudniały niejasne, poza podatkami, przepisy prawa - wynika z barometru Lewiatana, badania nastrojów przedsiębiorców, zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.Złego prawa podatkowego boi się w przyszłym roku 73 proc. przedsiębiorstw, znacznie więcej niż w tym roku (62 proc.). Firmy obawiają się, że niejasne przepisy będą negatywnie wpływać na prowadzenie działalności gospodarczej. Tylko 19 proc. jest przekonanych, że sytuacja w tym zakresie nie ulegnie zmianie.Czego najbardziej obawiają się polskie firmy? Czego najbardziej obawiają się polskie firmy?

Firmy niepokoją też niejasne lub niespójne, poza podatkami, przepisy prawa. Boi się ich w 2020 roku prawie dwie trzecie firm, wobec 56 proc. w tym roku. 31 proc. firm twierdzi, że w przyszłym roku w tej dziedzinie nie nastąpią żadne zmiany.Czytaj także: 84 proc. przedsiębiorstw obawia się wzrostu kosztów zatrudnienia w 2020 r. >>>Badanie zrealizowała firma SMARTSCOPE w październiku br., na reprezentatywnej grupie 300 małych, średnich i dużych przedsiębiorców, zatrudniających przynajmniej 10 pracowników. Badanie zrealizowano na zlecenie Konfederacji Lewiatan.      
Udostępnij artykuł: