Czy agencja Fitch poprawi rating BOŚ Banku?

Czysty zysk

Siedziba Banku Ochrony Środowiska w Warszawie
Fot. BOŚ

Bank Ochrony Środowiska liczy na poprawę ratingu, nadawanego przez agencję Fitch po opublikowaniu wyników za 2018 rok, poinformował prezes Bogusław Białowąs.

W segmencie kredytów korporacyjnych BOŚ Bank odnotował po trzech kwartałach wzrost sprzedaży o 19 procent @BOS__Bank

“Pracujemy nad poprawą ratingu banku, ponieważ ma on wpływ na koszt pozyskiwania środków. Liczymy na poprawę ratingu po wynikach za 2018 rok” – powiedział Białowąs podczas konferencji prasowej.

Jak dodał wiceprezes Konrad Raczkowski, bank spełnia wszelkie kryteria do podniesienia ratingu i liczy, że stanie się to podczas przeglądu ratingów, którego Fitch dokona w lutym przyszłego roku.

Fitch Ratings w lutym br. potwierdził oceny ratingowe BOŚ, w tym m.in. rating długoterminowy IDR w walucie obcej na poziomie B+ oraz krajowy długoterminowy rating na poziomie BB+(pol), z perspektywą stabilną.

Wówczas do czynników, które mogą wpłynąć na podwyższenie ratingu Fitch zaliczył m.in. ograniczenie koncentracji ryzyka kredytowego, stałe generowanie zysków oraz utrzymywanie silniejszych buforów kapitałowych.

Na pytanie aleBank.pl o rozwój akcji kredytowej kierowanej do samorządów Arkadiusz Garbarczyk Wiceprezes Zarządu – pierwszy zastępca Prezesa Zarządu  odpowiedział, że bank koncentruje się na kredytowaniu podmiotów komercyjnych, w tym firm i spółek samorządowych. W segmencie kredytów korporacyjnych bank odnotował po trzech kwartałach wzrost sprzedaży o 19 procent.

W I-III kw. 2018 r. bank miał 58,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 56,93 mln zł zysku rok wcześniej.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Źródło ISBnews, aleBank.pl

Udostępnij artykuł: