Czy minuty FOMC wstrząsną rynkami?

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje swój rajd kolejny dzień z rzędu zyskując kolejne 70 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) kontynuuje swój rajd kolejny dzień z rzędu zyskując kolejne 70 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta odbiła się z poziomu 1.3672 do poziomu 1.3810. W oczekiwaniu na dzisiejsze posiedzenie FOMC, które będzie miało miejsce o godz. 18:00, pojawiają się spekulacje, że Fed może nie zmniejszyć zakupu aktywów w tym miesiącu.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 101.55 wobec jena japońskiego (JPY), osiągając w ten sposób trzytygodniowe minimum. Jen zyskał na wartości, kiedy gubernator Banku Japonii, Haruhiko Kuroda, ogłosił dodanie większej ilości środków stymulacyjnych.

Akcje

Akcje amerykańskie tracą na wartości kolejny dzień z rzędu, kiedy US 30 (DOW) spadł z poziomu 16575 do poziomu 16107, a USA 500 (SPI) od piątku spadł z poziomu 1892 do poziomu 1830.

Towary

Ropa naftowa (WTI) osiągnęła swoje miesięczne maksimum na poziomie 102.70 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa rozpoczęła tydzień tuż poniżej swojego psychologicznego poziomu 100 i zyskała prawie 3 dolary amerykańskie na spekulacjach, że zapasy ropy skurczyły się podczas ostatniego tygodnia. Inwestorzy czekają na dzisiejszą publikację dotyczącą zapasów ropy naftowej, której prognozy wskazują 1 milion baryłek.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) utrzymuje zwyżkowy trend i zyskało ponad 35 dolarów amerykańskich od początku tego tygodnia. Wygląda na to, że jest większe zapotrzebowanie na bezpieczne aktywa i obecnie szlachetny metal notowany jest tuż poniżej poziomu oporu 1315.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na XAUUSD, który tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: