Czy młodzi ludzie myślą przedsiębiorczo?

Polecamy

Coraz więcej młodych ludzi myśli o pracy na własny rachunek. Wielu z nich boi się jednak ryzyka, które niesie za sobą prowadzenie działalności gospodarczej.

Głównymi przeszkodami są koszty związane z podatkami i innego rodzaju opłatami administracyjnymi.

– Najczęściej po dwóch miesiącach działalności wiele osób nie osiągających przychodów, poddaje się. Wynika to po części z niskiej skłonności do ryzyka oraz braku motywacji do własnego rozwoju biznesowego – mówi Grzegorz Stępień z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp”.

„Twój StartUp” pozwala młodym przedsiębiorcom rozwijać skrzydła. Fundacja użycza im własnej osobowości prawnej i służy doradztwem biznesowym. W ten sposób znacząco obniżają oni koszty działalności, a także mogą korzystać z wiedzy i doświadczeń opiekuna. Tego rodzaju podmioty stanowią ciekawą alternatywę przy próbowaniu sił w biznesie.

– Od 2008 do 2013 roku kierowałem jednym z największych Inkubatorów Przedsiębiorczości w Polsce. W tym czasie odbyłem ponad 8000 indywidualnych spotkań ze studentami, którym pomagałem realizować ich pomysły na biznes. Ogromnym mankamentem w ich działaniach był  brak fachowej wiedzy biznesowej. Nasza fundacja dzieli się tą wiedzą bez ograniczeń – tłumaczy Stępień.

Udostępnij artykuł: