Dariusz Jankowski wiceprezesem ESKOM

Kadry

Dariusz Jankowski, do niedawna pełniący funkcję COO w Generali, dołączył do zespołu ESKOM - firmy dostarczającej rozwiązania IT dla sektora finansowego. Jako wiceprezes zarządu pełni nadzór nad Działem Rozwiązań Biznesowych.

Dariusz Jankowski, do niedawna pełniący funkcję COO w Generali, dołączył do zespołu ESKOM - firmy dostarczającej rozwiązania IT dla sektora finansowego. Jako wiceprezes zarządu pełni nadzór nad Działem Rozwiązań Biznesowych.

Dariusz Jankowski od ponad 20 lat jest związany z rynkiem ubezpieczeniowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w PZU SA, Liberty Ubezpieczenia oraz w Proamie, gdzie przez ponad 5 lat obejmował stanowisko CIO. Bezpośrednio przed dołączeniem do ESKOM pełnił funkcję COO w Generali, nadzorując projekt wdrożenia systemu INSIS oraz frontendu Merkury+ dla kanału agencyjnego, online i call center. Jest absolwentem Wydziału MIMUW Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także kursy menedżerskie w IEDC Bled School of Management na Słowenii oraz International Institute for Management Development w Szwajcarii.W ESKOM Dariusz Jankowski kieruje zespołem odpowiedzialnym za obszar rozwiązań informatycznych dla branży ubezpieczeniowej. Nadzorowany przez niego pion zajmuje się m.in. przygotowywaniem systemów informatycznych, w tym systemów transakcyjnych i core’owych, a także dedykowanych aplikacji dla firm ubezpieczeniowych wraz z usługami wdrożenia, konsultacji oraz stałą opieką techniczną nad dostarczanym oprogramowaniem. Aplikacje tworzone przez Dział Rozwiązań Biznesowych obejmują również procesy zarządzania dokumentami, likwidacji szkód i obsługi klienta.

„Nasze doświadczenie dla branży ubezpieczeniowej opiera się na tworzeniu i wdrażaniu specjalistycznego oprogramowania, zarówno w oparciu o gotowe, jak i autorskie rozwiązania. Dotychczas zrealizowaliśmy dla firm z tego sektora usługi audytów systemów informatycznych i audytów bezpieczeństwa, usługi rozwoju oprogramowania IT i wdrożenia systemów backupu, a także integracji rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych m.in. rozwiązań call center. Dzięki współpracy z Dariuszem Jankowskim możemy zapewnić szerszą obsługę nie tylko w zakresie rozwiązań infrastrukturalnych, ale również w obszarze rozwoju aplikacji” – mówi Sebastian Niklewicz, prezes zarządu ESKOM.

ESKOM

Udostępnij artykuł: