David Roberts stanie na czele zespołu technologicznego Allegro

Kadry

David Roberts dołączy do zespołu zarządzającego Allegro i obejmie stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu (CTPO), podała spółka. Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r., zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka.

Logo Allegro
By Joanna wagner - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27616991

David Roberts dołączy do zespołu zarządzającego Allegro i obejmie stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu (CTPO), podała spółka. Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r., zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka.

"David Roberts stanie na czele zespołu technologicznego Allegro i obejmie stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu. David przejmie kierownictwo nad rozwojem technologii Allegro w momencie bezprecedensowego wzrostu firmy, który będzie wspierał swoim bogatym, międzynarodowym doświadczeniem w kierowaniu procesami transformacji cyfrowej" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Z Amazona do Allegro: Alvise Favara pokieruje pracami zespołu komercyjnego >>>

Zespół technologiczny Allegro liczy dziś ponad 1000 osób i jest jedną z największych społeczności inżynierskich w Europie. Tworzy on i rozwija światowej klasy produkty i usługi dla ponad 13 mln kupujących i ponad 135 tysięcy sprzedających na platformie, zaznaczono.

"Ostatni rok przyniósł szczególnie znaczące przyspieszenie w przechodzeniu z zakupów offline do online, dlatego też zespół technologiczny koncentruje się na rozwijaniu platformy, aby sprostać rosnącemu popytowi i zwiększonemu ruchowi na stronie" - podkreślono w materiale.

Doświadczenie zawodowe

David Roberts przez ponad 4 lata był odpowiedzialny w Zalando za kwestie strategiczne, w tym wizję, zarządzanie procesami, skalowanie zespołów oraz wspieranie wzrostu marketplace'u. Kierował tam zespołem profesjonalistów z wielu obszarów biznesowych, takich jak: prowadzenie produktu, inżynieria, integracje, operacje, zarządzanie łańcuchem dostaw, a także za zespoły tworzące narzędzia, które wspierają konkurencyjność sprzedawców na platformie. Przed dołączeniem do Zalando pracował w dziale Engineering & Product Leadership w Amazon US. Wcześniej był również odpowiedzialny za zespół inżynierski AOL, realizując projekty w Indiach i Chinach, wymieniono także.

"David ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu i tworzeniu złożonych zespołów zajmujących się rozwojem produktu i operacjami technologicznymi. Patrząc na szybkie tempo rozwoju Allegro i nasz program międzynarodowej ekspansji, cieszymy się, że możemy powitać w naszym gronie lidera, który rozumie potrzeby nowoczesnych i zróżnicowanych organizacji technologicznych. Jestem przekonany, że David pomoże nam wcielić w życie nasze ambitne plany związane z innowacjami i rozwojem, a także dalej polepszać doświadczenia milionów konsumentów i dziesiątek tysięcy sprzedawców korzystających z naszej platformy" - skomentował prezes Allegro Francois Nuyts, cytowany w komunikacie.

David Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia

David Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r., zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka. Marcin będzie z kolei koncentrował swoje wysiłki na rozwijaniu najlepszych technologii dla budowania platform oraz będzie kierował działaniami w obszarze rozwoju Allegro na arenie międzynarodowej, podano także w materiale.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Udostępnij artykuł: