Debiut XTPL na głównym parkiecie GPW. Kurs akcji spadł o 0,4 proc.

Gospodarka

Akcje spółki XTPL zadebiutowały w środę na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji spadł wobec ceny odniesienia o 0,43% i wyniósł 232 zł.

Wykres obrazujący spadek na tle dolarów
Fot. Pixabay.com

Akcje spółki XTPL zadebiutowały w środę na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji spadł wobec ceny odniesienia o 0,43% i wyniósł 232 zł.

Akcje #XTPL zadebiutowały na głównym parkiecie #GPW w Warszawie. Na otwarciu kurs akcji spadł wobec ceny odniesienia o 0,43% i wyniósł 232 zł #giełda

Ok. godz. 9:50 kurs wynosił 218 zł, co oznaczało spadek o 6,44% względem kursu odniesienia.Spółka przeniosła się na parkiet główny GPW z NewConnect z kapitalizacją ponad 300 mln zł. W akcjonariacie XTPL są m.in. dwa niemieckie fundusze inwestycyjne - Acatis Investment i Heidelberger Beteiligungsholding. Łącznie inwestorzy ci mają obecnie ponad 18% akcji spółki. Ostatnie emisje do tych podmiotów przyniosły spółce 2,05 mln euro.

Komercjalizacja rozwiązań

XTPL zamierza komercjalizować swoje rozwiązania w postaci dedykowanych głowic drukujących i precyzyjnie dopasowanych nanotuszów. Celem strategicznym jest tu wdrożenie dostosowanych do potrzeb rynku rozwiązań w zakresie nanodruku dla wybranych sektorów, głównie w ramach wspomnianej elektroniki drukowanej, wskazano również.

XTPL działa na rynku transparentnych optycznie i przewodzących elektrycznie warstw (ang. Transparent Conductive Films - TCF). XTPL rozwija przełomową technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Technologia umożliwia tworzenie ultracienkich (o szerokości 150-500 nanometrów, czyli nawet do 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku) linii przewodzących prąd elektryczny. Akcje spółki zadebiutowały na NewConnect we wrześniu 2017 r.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: