Dell rozszerza dostępność usługi Premium Support

Finanse i gospodarka

Firma Dell poinformowała o rozszerzeniu dostępności usługi wsparcia technicznego Premium Support przeznaczonej dla indywidualnych użytkowników komputerów PC o 110 krajów Dalekiego Wschodu, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Premium Support obejmuje całodobową pomoc specjalistów, dostępną o każdej porze z dowolnego miejsca na ziemi oraz serwis u klienta po przeprowadzeniu zdalnej diagnozy.

Ponadto wspomniana usługa charakteryzuje się pierwszym i jedynym w branży automatycznym wsparciem prewencyjnym komputerów PC i tabletów używanych przez klientów indywidualnych1,2. Premium Support dzięki uproszczonym i bezproblemowym procedurom znacznie usprawnia obsługę klienta.

Usługa Premium Support, oparta na innowacyjnej, wyróżnianej technologii SupportAssist  firmy Dell, automatycznie wykrywa problemy ze sprzętem i oprogramowaniem oraz prewencyjnie powiadamia o nich klientów. Technologia SupportAssist umożliwia ponadto serwisantom Dell inicjowanie kontaktów6 z klientem oraz rozpoczęcie rozwiązywania problemu, zanim klient dowie się o jego istnieniu. 

W trakcie naszych badań klienci poinformowali nas o swoich priorytetach dotyczących wsparcia. Są to szybkie i efektywne usługi, kompetentny personel oraz pomoc obejmująca zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. ― powiedział Doug Schmitt, wiceprezes i dyrektor generalny działu globalnego wsparcia i wdrożeń (Global Support and Deployment) w firmie Dell. W ramach usługi Premium Support zapewniamy klientom wsparcie w trybie 24×7 świadczone przez wykwalifikowanych serwisantów na warunkach określonych przez klientów i za pomocą preferowanych przez nich metod, a w razie potrzeby również serwis na miejscu. Klienci mogą spać spokojnie ― niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się znajdują, mogą zawsze liczyć na pomoc specjalistów z firmy Dell. – kończy Doug Schmitt.

Najważniejsze cechy i elementy usługi

Usługa Premium Support, zaprojektowania z myślą o dzisiejszych potrzebach klientów indywidualnych, znacznie przyspiesza rozwiązywanie częstych problemów ze sprzętem: w celu uzyskania wsparcia klient spędza teraz o 86% mniej czasu przy telefonie i wykonuje o 59% mniej czynności3. Oto najważniejsze elementy tej usługi:

  • Telefoniczny lub internetowy dostęp do usług wsparcia technicznego w trybie 24×72.

  • Serwis u klienta po przeprowadzeniu zdalnej diagnozy problemu w ciągu 1-2 dni roboczych4.  

  • Fachowa pomoc zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania dostępna w tym samym miejscu.

  • Prewencyjne rozwiązywanie problemów, które zostały automatycznie wykryte za pomocą technologii SupportAssist.

  • Kompleksowe wsparcie oraz pomoc oparta na współpracy obejmująca oprogramowanie zainstalowane fabrycznie, takie jak Microsoft Office, Explorer, Outlook i inne.

  • Pomoc i udzielanie praktycznych wskazówek w zakresie łączności w sieci, konfigurowania drukarek, tworzenia kopii zapasowych, konfigurowania oprogramowania antywirusowego, aktualizacji systemu operacyjnego itp.

Dostępność

Usługa Premium Support jest już dostępna w 109 krajach w systemach Dell Inspiron i Alienware, a od 10 maja będzie można z niej korzystać również w Japonii. Usługa Premium Support dla klientów indywidualnych, którzy zakupią systemy XPS, będzie dostępna od 12 lipca. Ponadto jeszcze w tym roku będzie ją można nabyć w sklepach detalicznych uczestniczących w naszym programie5.

Więcej informacji na temat Premium Support znajduje się na stronie firmy Dell.

Źródło: Dell

(1) Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w kwietniu 2016 r. Niektóre elementy usługi Premium Support są dostępne tylko dla wybranych produktów. „Zdalna diagnoza” oznacza ustalenie przyczyny problemu drogą telefoniczną lub internetową. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany zdalnie, Dell skieruje do klienta serwisanta i/lub wyśle klientowi odpowiednią część zamienną. Czas oczekiwania na tę usługę jest uzależniony od lokalizacji geograficznej produktu. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie dell.com/servicecontracts.
(2) W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) po obowiązujących lokalnie zwykłych godzinach pracy usługi wsparcia są dostępne tylko w języku angielskim.
(3) Na podstawie raportu „Principled Technologies Test Report” z maja 2015 r., opracowanego na zlecenie firmy Dell, w którym porównano rozwiązywanie problemów dotyczących dysków twardych przez działy wsparcia technicznego. Testy zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Rzeczywiste wyniki mogą różnić się od podanych. Cały raport: http://facts.pt/DellPremiumSupport1
(4) Serwis u klienta po zdalnym zdiagnozowaniu problemu: Po próbie rozwiązania problemu przez telefon lub Internet firma Dell skieruje do klienta serwisanta lub wyśle klientowi odpowiednią część zamienną. Czas oczekiwania na tę usługę zależy od dostępności części zamiennych, ograniczeń związanych z lokalizacją geograficzną lub warunków umowy serwisowej z klientem. Czas reakcji może być uzależniony od lokalizacji geograficznej produktu. Więcej informacji o usługach serwisowych świadczonych u klienta można znaleźć na stronie WWW dell.com/servicecontracts.
(5) Dostępność jest uzależniona od regionu i detalisty.
(6) Dell nie inicjuje niechcianych połączeń telefonicznych z klientem w celu rozwiązania problemu, jeśli klient wcześniej nie zgłosił tego problemu lub nie poprosił o pomoc, chyba że klient zamówił nasze usługi z zakresu wsparcia Premium, takie jak Dell Tech Concierge, Dell Premium Support lub Dell ProSupport.

Udostępnij artykuł: