Deloitte kompleksowo doradzi przy inwestycjach w nieruchomości

Finanse i gospodarka

Dziś rozpoczyna działalność Deloitte Real Estate,  wyspecjalizowany zespół utworzony przez firmę doradczą Deloitte. Pod nową marką będą świadczone usługi doradztwa dotyczącego rynku nieruchomości.

Dziś rozpoczyna działalność Deloitte Real Estate,  wyspecjalizowany zespół utworzony przez firmę doradczą Deloitte. Pod nową marką będą świadczone usługi doradztwa dotyczącego rynku nieruchomości.

Stworzenie wspólnego szyldu zainicjowało biuro Deloitte w Londynie, podkreślając tym samym koncentrację na zagadnieniach związanych z szeroko pojętym rynkiem nieruchomości, niezależnie od rodzaju świadczonej usługi. Polscy eksperci Deloitte zajmujący się doradztwem dla sektora nieruchomości będą ściśle współpracować z brytyjskim zespołem Deloitte Real Estate. Jest to kolejny krok w integracji ekspertów z dziedziny audytu, doradztwa podatkowego i finansowego, do których w ostatnim roku dołączyli specjaliści z zakresu wycen nieruchomości i doradztwa transakcyjnego.

"Niepewna sytuacja na rynku oznacza, że klienci potrzebują czegoś więcej niż prostej porady. Jest to szczególnie istotne przy transakcjach inwestycyjnych, w których wszystkie dziedziny przenikają się, a ostateczny kształt i wycena transakcji zależą od uwarunkowań podatkowych, sytuacji finansowej kupowanej nieruchomości, a także wymogów księgowych inwestora"- wyjaśnia Maciej Krasoń, Partner w Dziale Audytu.

Deloitte Real Estate będzie pomagać klientom w podejmowaniu decyzji dotyczących nieruchomości niezależnie od stopnia złożoności problemu. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia klienci działający w obszarze Europy Środkowej i Wschodniej bardzo często pracują z jednym zespołem operacyjnym. Nowa struktura jednostki zajmującej się nieruchomościami pozwoli ograniczyć kontakty osoby odpowiedzialnej za inwestycje do jednego doradcy w każdym kraju, a to oznacza, że świadczone usługi będą na tak samo wysokim poziomie w Polsce, w Czechach czy na Węgrzech. "Tylko dzięki ścisłej współpracy specjalistów z wielu dziedzin możemy zaoferować naszym klientom unikalną i kompleksową usługę. Nie będą oni musieli poświęcać swojego czasu na koordynację przepływu informacji pomiędzy doradcami podatkowymi, finansowymi czy inwestycyjnymi, mogąc skoncentrować się na najważniejszych dla siebie aspektach transakcji"- mówi Piotr Żarski, Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, Lider sektora ds. nieruchomości i budownictwa Deloitte. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii klienci polskiego oddziału firmy już od kilku miesięcy mogą otrzymywać raporty łączące w sobie wiele dziedzin uwzględniających nie tylko krajowy rynek nieruchomości, ale także międzynarodowe aspekty i trendy decydujące o rozwoju tej branży.

W samej Wielkiej Brytanii Deloitte Real Estate skupia blisko 700 specjalistów, którzy do maja 2012 wygenerowali przychody w wysokości blisko 130 mln funtów. Nowy zespół będzie się specjalizował się także w identyfikacji możliwości biznesowych, szacowaniu ryzyka na najwcześniejszym etapie procesu biznesowego oraz kontroli kosztów transakcji.

Szefem Deloitte Real Estate został Andy Rothery, Partner z niemal dwudziestopięcioletnim stażem w Deloitte. Będzie on współpracował z Richardem Owenem, uznanym na brytyjskim rynku doradcą w dziedzinie nieruchomości, Dyrektorem Zarządzającym, a obecnie Partnerem Zarządzającym Drivers Jonas Deloitte, firmy która w 2010 r. połączyła się Deloitte. "Poprzez ścisłą współpracę z Deloitte Real Estate w Wielkiej Brytanii polscy specjaliści mają możliwość korzystać z ich wiedzy, doświadczenia zdobytego przy realizacji wielu projektów, m.in. budowy Parku Olimpijskiego w Londynie" - podkreśla Maciej Krasoń.

Udostępnij artykuł: