Deloitte liderem wśród firm doradztwa podatkowego w Europie

Finanse i gospodarka

Deloitte został doceniony za sieciową współpracę pomiędzy firmami członkowskimi w regionie.

Deloitte został doceniony za sieciową współpracę pomiędzy firmami członkowskimi w regionie.

Firma doradcza Deloitte okazała się bezkonkurencyjna w dziewiątej edycji dorocznego konkursu "European Tax Awards", zdobywając łącznie 20 nagród, trzeci rok z rzędu najwięcej ze wszystkich firm. W tym najważniejsze wyróżnienie dla doradcy podatkowego oraz doradcy ds. cen transferowych w Europie dla roku 20131. Dodatkowo Deloitte otrzymał tytuł European Client Connection. O nagrody w konkursie organizowanym przez prestiżowe londyńskie wydawnictwo "International Tax Review" rywalizowały wiodące firmy doradcze z 26 europejskich krajów i Afryki Południowej.

Wyróżnienia "European Tax Firm of the Year 2013 and Central European Tax Firm of the Year 2013" pokazują, że firma Deloitte jest pierwszym wyborem klientów, działających równolegle na wielu rynkach europejskich. Dowodzą także sukcesu strategii, którą wdrażamy od kilku lat, a która zakłada wspólną politykę wzrostu w regionie. Niewątpliwie cieszy uznanie, jakim Deloitte obdarzają zarówno profesjonaliści, zasiadający w kapitule nagrody, jak i klienci naszej firmy. Z kolei tytuł "European Best Client Connection" traktujemy jako pozytywny feedback od nich - mówi Krzysztof Moczulski, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Podatkowego Deloitte.

Nagroda "European Transfer Pricing Firm of the Year 2013"stanowi dla nas szczególne wyróżnienie i podkreśla profesjonalizm i jakość usług Deloitte w zakresie cen transferowych. W skali europejskiej stworzyliśmy silny network wiodących doradców, którzy z sukcesem wspierają przedsiębiorców na każdym etapie zarządzania ich polityką cen transferowych - od prawidłowego ustalenia, poprzez implementację i obronę" - podkreśla Iwona Georgijew, Partner, Lider zespołu cen transferowych Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.

International Tax Review (Międzynarodowy Przegląd Podatkowy) jest wydawcą prestiżowych, cieszących się uznaniem specjalistów publikacji z dziedziny podatków. Prezentuje zarówno najważniejsze wiadomości podatkowe ze świata, jak i analizy z zakresu podatków dochodowych, pośrednich, cen transferowych, sporów sądowych oraz podatków międzynarodowych. Do ważniejszych publikacji ITR zaliczają się World Tax Review - przewodnik po najlepszych firmach doradztwa podatkowego oraz Guide to World’s Leading Tax Advisors, który wśród wiodących doradców podatkowych wymienia m.in. polskich ekspertów Deloitte: Krzysztofa Moczulskiego, Leszka Tokarskiego i Piotra Żarskiego.

Nagrody ITR przyznawane są firmom, które w swoim portfolio w danym roku kalendarzowym, mogą się poszczycić najbardziej innowacyjnymi, przełomowymi i wartościowymi projektami. Zgłoszenia do rankingu są weryfikowane przez dziennikarzy ITR, którzy przez wiele miesięcy zbierają informacje o rynku, opinie klientów i profesjonalistów.

Nagrody “European Tax, Central European Tax European Transfer Pricing Firm of the Year 2013" zostały przyznane Deloitte za osiągnięcia w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 r.

Źródło: Deloitte

(1) European Tax and European Transfer Pricing Firm of the Year 2013.

Udostępnij artykuł: