Deloitte z nagrodą najlepszego środkowoeuropejskiego doradcy ds. cen transferowych

Finanse i gospodarka

Firma Deloitte Central Europe otrzymała nagrodę "Central Europe Transfer Pricing Firm of the Year" w ramach ósmej edycji corocznego konkursu European Tax Awards organizowanego przez prestiżowy londyński magazyn International Tax Review (ITR).

Firma Deloitte Central Europe otrzymała nagrodę "Central Europe Transfer Pricing Firm of the Year" w ramach ósmej edycji corocznego konkursu European Tax Awards organizowanego przez prestiżowy londyński magazyn International Tax Review (ITR).

"To wyróżnienie jest dowodem wysokiej jakości usług świadczonych przez naszych doradców, naszej aktywnej postawy oraz umiejętności zrozumienia sytuacji i potrzeb klientów, jak również lokalnych wymogów i praktyki cen transferowych" - podsumowała Iwona Georgijew, Transfer Pricing Leader w Deloitte Central Europe oraz członek Wspólnego Forum Unii Europejskiej ds. Cen Transferowych (EU Joint TP Forum).

Tworzenie linii serwisowej zajmującej się cenami transferowymi w Deloitte Central Europe rozpoczęto w 2002 r. Dziś firma dysponuje siecią wysoko wykwalifikowanych ekspertów potrafiących rozwiązać najbardziej złożone problemy i dostarczyć rozwiązania na światowym poziomie dla klientów w Europie Środkowej.

"Ceny transferowe to zagadnienie o charakterze globalnym. Dotyczy wszystkich spółek międzynarodowych oraz krajowych struktur holdingowych. W Polsce, pomimo istnienia przepisów regulujących kwestie cen transferowych od prawie 20 lat, do niedawna władze podatkowe nie przykładały istotnej uwagi do ich egzekwowania. W efekcie tego, zarówno podatnicy jak i doradcy oraz fiskus skupiali się na przygotowywaniu i formalnym sprawdzaniu dokumentacji cen transferowych, pomijając w większości przypadków istotę sprawy, czyli uzasadnienie ekonomiczne poziomu stosowanych cen. Dziś jest już oczywiste, że fala kontroli fiskalnych, nastawionych na uzupełnienie krajowych budżetów w krajach takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania, wprowadzenie nowych restrykcyjnych regulacji we Włoszech i Rosji oraz zaostrzenie przepisów w Chinach i Indiach przekładają się na poziom podatków płaconych w innych krajach, w tym również w Polsce. Coraz częstsze będą wnioski o zwrot podatku przez polskie organy podatkowe w wyniku uznania przez inne kraje, że ceny transferowe prowadziły do zaniżenia podatków zapłaconych zagranicą. Nie pozostanie to bez wpływu na polski budżet. Wydaje się, że polski fiskus będzie się uważniej przyglądać cenom transferowym w celu zabezpieczenia dochodów podatkowych z tego tytułu" - zauważa Iwona Georgijew.

Firmy członkowskie Deloitte wyróżnione za wysoką jakość świadczonych usług

Już drugi rok z rzędu firmy członkowskie Deloitte otrzymały więcej nagród niż jakakolwiek inna globalna firma. Wspólnie zdobyły najważniejsze regionalne nagrody w dziedzinie cen transferowych (European Transfer Pricing Firm of the Year) a także polityki podatkowej (European Tax Policy Firm of the Year).

"Globalna sieć Deloitte jest ukierunkowana na świadczenie najwyższej jakości usług na rzecz klientów niezależnie od ich lokalizacji zarówno w Europie, jak i na świecie. Jesteśmy wdzięczni ITR za kolejny wyraz uznania wysokiego poziomu naszych usług a także naszego zaangażowania w rozwiązywaniu trudnych wyzwań stojących przed naszymi klientami w warunkach szybko zmieniających się przepisów podatkowych" - powiedział Dan Lange, Global Managing Director, Tax & Legal, Deloitte.

Udostępnij artykuł: