Deutsche Bank liderem rynku kapitałowego według Giełdy Papierów Wartościowych

Bankowość

Deutsche Bank został uhonorowany nagrodą Giełdy Papierów Wartościowych za największą wartość uplasowanych akcji w 2014 roku. 19 lutego w siedzibie Giełdy w Warszawie odbyła się uroczysta Gala - Podsumowanie Roku Giełdowego 2014, podczas której liderzy polskiego rynku kapitałowego otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia w ubiegłym roku.

Deutsche Bank został uhonorowany nagrodą Giełdy Papierów Wartościowych za największą wartość uplasowanych akcji w 2014 roku. 19 lutego w siedzibie Giełdy w Warszawie odbyła się uroczysta Gala - Podsumowanie Roku Giełdowego 2014, podczas której liderzy polskiego rynku kapitałowego otrzymali wyróżnienia za osiągnięcia w ubiegłym roku.

Deutsche Bank został uhonorowany za największą wartość uplasowanych akcji w 2014 roku. Nagrodę z rąk Pawła Tamborskiego, Prezesa Zarządu GPW odebrał Piotr Olendski, Członek Zarządu Deutsche Bank Polska, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej.

- Ta prestiżowa nagroda to dowód zaufania naszych Klientów. Cieszy nas, że wybrany przez bank model biznesowy łączący bezpośrednią obecność na rynku polskim z platformą międzynarodową umożliwił skuteczne dotarcie do inwestorów krajowych i zagranicznych - mówi Piotr Olendski, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej Deutsche Bank Polska.

W Gali GPW udział wzięli przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku kapitałowego - emitentów, domów maklerskich, banków, firm inwestycyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli m.in.: Wojciech Kowalczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz Tadeusz Aziewicz, Przewodniczący Komisji Skarbu Państwa. Nagrody GPW przyznano między innymi w następujących kategoriach: rynek akcji, rynek obligacji, dystrybucja danych giełdowych oraz nagrody specjalne. Łącznie wręczonych zostało 30 nagród. Ich laureaci to emitenci, członkowie Giełdy i autoryzowani doradcy, którzy w minionym roku osiągnęli najlepsze wyniki i w znacznym stopniu przyczynili się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

Zdobywając nagrodę GPW za największą wartość uplasowanych akcji w 2014 roku Deutsche Bank kontynuuje pasmo sukcesów. W 2013 roku Deutsche Bank otrzymał nagrodę dla "Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce" (podobnie jak w latach 2011, 2010) przyznawaną przez Euromoney. Dodatkowo w 2012 roku otrzymał nagrodę dla "Najlepszego Doradcy M&A w Polsce" przyznaną przez Euromoney.

Deutsche Bank jest wiodącym bankiem inwestycyjnym na świecie z bogatym doświadczeniem w tym zakresie w Polsce. O sile Deutsche Bank w Polsce świadczy liczba transakcji na rynku kapitałowym i rynku papierów dłużnych oraz M&A, jakie zostały zrealizowane na rzecz największych przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz jednostek administracji rządowej i samorządowej. Transakcje, przy których uczestniczył Deutsche Bank, były wielokrotnie nagradzane, m.in. transakcja przejęcia spółki Polkomtel w 2012 roku uznana za "Transakcję Roku w zakresie finansowania w sektorze Telekomunikacyjnym" przez Telecomfinance, a także "Transakcję Roku w zakresie finansowania lewarowanego" przez IFR. Pierwsza Oferta Publiczna akcji PZU w 2010 roku została uznana za najlepszą transakcję na rynkach kapitałowych akcji w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), a emisja akcji z prawem poboru dla PKO BP w 2009 roku, wyróżniona tytułem "Najlepszej oferty wtórnej" przez EMEA Finance.

Źródło: Deutsche Bank

Udostępnij artykuł: